Kids and Heroes
Redakce Kids and Heroes doporučuje z line-upu Mighty Sounds 2016
Michaela Klocová 18/06/2016 Magazín
Přinášíme vám první letošní díl našeho letního seriálu, ve kterém vypíchneme to nejlepší z programu českých festivalů, na které se v redakci chystáme. Čekejte velká jména, ale i zástupce domácí scény, kteří si zaslouží pozornost, nebo zcela neznámé kapely. A protože dvanáctý ročník Mighty Sounds vypukne už 22. července, startujeme právě s ním!

 

Vítek Kids and Heroes Jimmy o BlackNa letošním ročníku Mighty Sounds si rozhodně nenechám ujít vystoupení Fat Wreckových Pears z New Orleans. Jazzové radovánky nečekejte, kapela se vydala zcela odlišným směrem a v současnosti valí jednu punkrockovou vypalovačku za druhou. Stačí si poslechnout poslední album Green Star, které odpovídá ráně na solar, přičemž songy v průměru nepřesahují délku dvou minut. Nával energie s nepředvídatelností jsou zdobícím jmenovatelem „nováčků“ na scéně, což dokážou i na kolbišti MS. Trojici Perkele netřeba nikomu zdlouhavě představovat. Skočný Oi! punk, co dokáže rozpohybovat i nehybného, sborové chorály a dnes již zlidovělé hymny Full Heart of Pride či Yellow and Blue se budou linout v sobotu celým areálem. Nedělní střízlivění společensky unaveným zpříjemní australští The Smith Street Band. Dřevní folk punk protinožců bude závěrečnou fackou k probrání, dívkám zjihnou srdíčka. Tři dny, tři světadíly, všichni spojení.

Martin Suicide

TSOL – protože žádná lepší a pro mě zásadnější punk kapela tam nebude.

Negative Approach – protože jsou i dneska nasraný jako v roce 82, a svou energií nakopou zadky o generace mladším rádoby hardcore punks.

Catastrofy – protože se právě vezu na thrash metalový vlně.

Insanity Alert – protože i malý Municipal Waste jsou super volba k útěku před skapokalypsou.

A proč vlastně Mighty Sounds? Protože to může být s velkou pravděpodobností nejzábavnější mejdan sezóny a k tomu vlastně ty čtyři vybrané kapely bohatě stačí.

Tony

Dánský mod rock’n’roll revival The Movement si drží úroveň jak hudebně, tak stylově a nevzdává se radikálně levicových postojů. Osobně je považuji spíše za klubovou kapelu, ovšem i na letošních Mighty Sounds budou pro mě patřit k jasným favoritům a nekriticky obdivovaným oblíbencům. Jejich jemná kombinace britského rock’n’rollu, občasných elementů ska, chytlavých melodií a šílené energie je zaručeným receptem na parádní večírek. Přidejme charismatického a intelektuálně založeného frontmana, jakým Lukas Sherfey bezpochyby je, a texty, přecházející od zasněných love songů až po revoluční hymny, a máme mod rockers, jenž vás roztančí a zároveň donutí se zamyslet. We got love, we got hope, we got Marx!

Zatímco s Movement si člověk uvědomí, že ve světě je něco špatně, ale pořád je naděje změnit věci k lepšímu, se švédským rock’n’rollovým kvartetem The Bones z Karlskrony zapomenete na poslední lásku a budete za sebou zanechávat zlomená srdce. Vydáte se na rovnou americkou dálnici ve stylové káře, s cigárem v koutku a mrtvolou Elvise v kufru. Vůně benzínu, láhev Jacka a stylovost hnaná až do extrému. Prošlápnout pedál podlahou, chytit flatline fever a jedeme! Extrémně líbivé melodie, bláznivé texty, uřvaný projev, vysoká návykovost – to jsou Bones. Oblíbil jsem si je již před lety a v mé hudební knihovně patří stále k nejhranějším interpretům. Dokonce jsem ochoten jim odpustit song s názvem Me, Mike & John Wayne. Protože naštěstí není úplně o Johnu Wayneovi, a – jak by řekli MDC – John Wayne Was A Nazi.

Lagwagon – kapela stejně bláznivá a nekompromisně znějící, jako její název. Skejty, kalifornské slunce a betonová džungle – a samozřejmě vydavatelství frontmana NOFX, Fat Mikea – Fat Wreck Chords. Lagwagon už za dlouholetou kariéru dokázali, že patří k tomu nejlepšímu, co vzešlo ze slunné Kalifornie a jejich alba z devadesátých let se v žebříčcích oblíbenosti staví vedle počinů The Offspring nebo Green Day z té doby – na rozdíl od těchto skupin ale pánové zůstali mimo popíky a mainstream a dodnes si drží pouliční kouzlo. Nezanevřeli na agresivitu, syrovost, rychlost ani na kousavý humor a bláznivé vtípky a odkazy. Pokud chcete, stejně jako já, zažít punk rockové devadesátky v tom nejlepším, určitě se potkáme na koncertě této legendy.

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com