Kids and Heroes
Redakce Kids and Heroes doporučuje z line-upu Brutal Assault 2014
Michaela Klocová 04/08/2014 Magazín
Čtvrtý díl našeho letního speciálu, v němž vybíráme to nejlepší z programu českých festivalů, na které se v redakci chystáme, je tady. Čekejte velká jména, ale i zástupce domácí scény, kteří si zaslouží pozornost, nebo zcela neznámé kapely. Tentokrát jsme prolistovali line-up blížícího se festivalu Brutal Assault.

Danny

V záplavě metalcoreových kapel je už hodně těžké rozeznat kvalitu, ale Architects v mém vnímání tohohle žánru převyšují většinu podobných uskupení. Anglická pětice rozbila svou deskou Lost Forever// Lost Together všechny předsudky, které jsem vůči metalovým hybridům choval, a na nahrávce z letošního března mají velké množství čitelných refrénů, které máte šanci si zapamatovat a zazpívat. Architects se totiž podařilo nabrat druhý a agresivní dech po vysoftěném albu The Here And Now, napravili dojem hned o rok později deskou Daybreaker a aktuální nahrávku vydali u Epitaph Records. No a Epitaph prostě ví, co vydávat, že? Hodný veganský kluci letos slaví desátý rok své existence a Českou republiku nenavštíví poprvé. Naživo je to pořádná prasečina, takže ve čtvrtek!

 

Dušan

Vypsat kde všude a s kým tahle newyorská hardcore-punková parta vyznávající filozofii straight edge hrála a kolik toho od roku 1995, kdy vznikla, už vydala, by vydalo na delší samostatný článek. Každopádně ať se objeví kdekoliv na světě, čeká na ně pod pódiem ve většině případech narvanej kotel natěšených fanoušků, kterým na oplátku servírují strhující podívanou, často zakončenou jevem, při kterém šediví nejeden sekuriťák, který má na starost, aby nikdo nepovolaný nelezl na pódium. A i když jsou hvězdy svého žánru, přesně tohle zpěvák Toby a spol. chtějí a milují, kontakt s publikem! Kdo viděl např. záběry na YT z letošního Groezrocku, ví, o čem mluvím. Na festivalu Brutal Assault to zřejmě kvůli zábranám před stagí až sem nedojde, ale i tak se můžete těšit na hodně pekelnou jízdu!

 

Helmut

Z většiny fesťáků mě ani tolik nelákaj headlineři, jako kapely hrající ještě dopoledne nebo pozdě v noci. Ještě před pár měsícema jsem si myslel, že to bude i v případě letošního Brutal Assaultu. Každopádně když Obscure ohlásili, že headlinerem letošního ročníku budou Slayer, měl jsem jasno. Tenhle thrash metalovej kult ve mně vyvolává tolik zlosti, jako žádná jiná kapela na světě. Při poslechu Slayer musí snad každýmu v těle proudit tok nenávisti a hněvu, kterej nemusíte mít zrovna pod kontrolou! Naposledy jsem je viděl v roce 2008, kdy mě jejich live show až zas tolik nedostala… ale dost to svádím na tehdejší atmosféru v hale. Budu věřit, že tenhle rok to bude nejlepší vystoupení ever (aspoň pro mě), i přes smutný zvraty v jejich sestavě. Není potřeba dál vychvalovat. Jeff Hanneman RIP!

Martin Suicide

Brutal Assault a co na něm doporučit. Výzev bylo několik, zaskandovat si s Venom Black Metal, se Sodom Ausgebombt či s Onslaught Poweeer froom Hell, užít si brutálních Benediction, nihilistický stoner v podání Down či d-takt od Martyrdod, ale volba nakonec padla na jméno relativně neznámé, norské Okkultokrati. Kapela, která v sobě podobně jako jejich slavnější krajané Kvelertak mísí odkazy na klasický hardcore punk s původním black metalem i stoner rockem, ovšem v tvorbě Okkultokrati se korouhvička natáčí na výrazně punkovější, neučesanější a klasičtější stranu věcí. Pokud jste punks, které baví skandinávská temnota, Dark Throne, Venom nebo Bulldozer, tohle by mohlo být přesně vaším šálkem kávy.

 

[poll id=“18″]

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com