Kids and Heroes
Řečtí punk’n’rolleři Voodoo Healers se na turné proženou i Českem a Slovenskem
Tony Youngfield 04/04/2016 Pozvánky

Máme dobrou zprávu pro fanoušky melodického a energií nabitého punku s příchutí rock’n’rollu v duchu so-cal kapel, jako jsou Social Distortion nebo The Generators. Voodoo Healers z řeckého Thessaloniki mají s kalifornskou scénou společné nejen teplé podnebí, ale i smysl pro poctivě zahranou a líbivou hudbu. Z podobných, geograficky bližších hudebních těles, lze zmínit například britské Guitar Gangsters – samotní Voodoo Healers ale jako své vzory uvádějí především The Stooges, MC5, Ramones nebo The Clash.

Frontman kapely působil na hudební scéně od devadesátých let, ale až v roce 2003 se mu podařilo dát dohromady stálou partu s názvem Voodoo Healers, jež se zpočátku scházela na zkouškách a mejdanech, kde hrála covery starších punkových věcí. Časem nahráli vlastní tvorbu a v roce 2006 jim vyšlo první album s názvem Living In A Dogville. Voodoo Healers se rozjeli na tour, podíleli se na několika hudebních kompilacích a vydali druhý zářez, desku Dawn Of A Day. Zatím posledním počinem zůstává fošna First You Dream After You Die z roku 2014.

Kapela se vyznačuje filmově-hudební lyrikou, kombinující punkovou dravost a rock’n’rollovou pózu; texty jsou plné průšvihů, zlomených srdcí a bláznivého odhodlání všechno hnát až za hranice, s odkazy na Ramones nebo Social D. Hudebně jde o méně hitovou variaci na uskupení zmíněná v úvodu, pořád ale zahranou poctivě. Pokud máte chuť dát si upřímnou show řecké party Voodoo Healers, budete mít šanci během velkého aktuálního turné, v rámci kterého se kapela zastaví i v České republice a na Slovensku.

7. 4. Brno – Desert

8. 4. Martin – Včelín Music Bar

9. 4. Ostrava – Mandragora MusicClub

10. 4. Kutná Hora – Klub Česká 1

12. 4. Praha – Baryton

O autorovi

V K&H od června 2013. Od klasiky, jazzu, rock'n'rollu, country, rhythm'n'blues, swingu nebo rockabilly, přes ska, reggae, rocksteady, 2 tone, northern soul, punk, oi!, hardcore až po psychobilly, goth, surf, garáž, psychedelii nebo folk a celtic. 55% rock'n'roller, 69% skinhead, 77% punk rocker, 161% tolerant human being and hooligan gentleman. Bohemians 1905, St. Pauli. Music, writing, movies, friends and booze... Gimme more!!!

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com