2nd District - The Love Has Gone
-

Typ: 7"EP Rok vydání: 2011 Label: Wanda Records Délka: Autor: Martin Suicide Hodnocení: 7.0/10 Odkaz: http://www.wandarecords.de Datum vložení: 31.05.2012 Němečtí 2nd District vznikli v polovině minulého desetiletí na troskách, jaké to překvapení, The District a The Revolvers. Jejich první album Emotional Suicide je, co se týče písniček, naprostý majstrštyk, nakopávající zadky zástupům nesrovnatelně slavnějších kapel ze stejného ranku. Své druhé, neméně dobré album, vydali v roce 2009 a nyní jsou po několikaleté odmlce zpátky s tří písňovým singlem, který by měl být jakousi předzvěstí nového alba.
A stranu na 45 otáček obstarává titulní The Love Has Gone s lehce zádumčivou náladou. Hudebně se v ní mísí glam rockový sound kytarových rifů s power popovým smyslem pro silnou melodii. Oproti na první poslech chytlavým skladbám z první desky jsou tady 2nd District zdánlivě méně hitoví a mnohem více si tu pohrávají s využitím dvou kytar v pestrosti jejich aranží. Tento dojem se změnil tak po třetím poslechu, ostatně na písničku si můžete najít i klip a posoudit sami.
Obracím desku a jedem dál. Aaaaaa, sakra něco je asi špatně, najednou mi tu hrají chipmunkové z animáče, vzhůru rychle změnit rychlost otáček, B strana je totiž na 33, což může být trik použitý vzhledem k delší stopáži strany, nebo pouze vychytralej vtípek. Co však na druhé straně najdete především, je skvělá písnička Bad Habit, jednoduchá, s tahem na bránu a silným kytarovým rifem, pro mě jednoznačně největší pecka desky. Závěr EP obstarává klidnější Sing For Me, sázející na stejné hudební triky a náladu jako titulní song. Stejně jako na starých nahrávkách je jednou z nejsilnějších zbraní 2nd District charakteristická barva zpěvákova hlasu, jen tady je jeho pojetí vokálů méně Rottenovské, ale to je dáno i odlišným charakterem a vyzněním nových songů.
Ve svém stylu pro mě jedna z nejlepších německých kapel, nicméně pozice jejich již šest let staré emocionální sebevraždy zůstala v mých žebříčcích nedotčena.
Tracklist:
01. The Love Has Gone
02. Bad Habit
03. Sing For Me



























