Hiroshima Nightmare / La Migra - Split
-
.jpg)
Typ: CD Rok vydání: 2012 Label: Cestou Na Hřbitov Records Délka: 20:12 Autor: Roman Hodnocení: 5.0/10 Odkaz: ? Datum vložení: 16.03.2012 Když se ke mně dostalo tohle CD, které je v tiskovce označeno jako „mini“, tak jsem teprve pochopil co tím „mini“ muzikanti chtěli říci. Ono „mini“ je totiž 8cm CD, takže je opravdu mini :) No, dost dětinských úvodů, protože na inkriminovaném CD se nachází osm útočných nářezů od dvou kapel. Zatímco s Hiroshima Nightmare jsem měl už párkrát tu čest, tak La Migra je pro mě velkou neznámou a setkal jsem se s ní zde poprvé.
PidiCD otevírají Hiroshima Nightmare a oproti jejich předchozímu demu je zde cítit stylový posun někam k thrashovým riffům a středně tempové poloze. Osobně se mi jejich sound na předchozích nahrávkách líbil mnohem více. I se zpěvem se pracuje nějak jinak, je to více odštekávané a frázování se změnilo. I nová nahrávka pochází opět z Hellsoundu, takže zvuku není co vytknout, ale trošku se obávám, že tohle v jistých kruzích velmi oblíbené studio nahrávce dodalo svůj osobitý punc. Čtyři songy utečou celkem rychle, ale i po opakovaném poslechu mi z nich v hlavě moc nezůstává. Na druhou stranu je nahrávka velmi vyvážená a pravděpodobně dobře vystihuje kapelu v současném rozpoložení.
La Migra mají na tomto nosiči rovněž čtyři songy. Hudebně se jedná o hrubější punk s hardcoreovými výjezdy. Hned na začátek nejde přehlédnout přiškrcený zpěv, který je oboupohlavní, však oba hlasy mají dost podobný výraz. Nějak nejsem schopný těmto vokálům přijít na chuť. Textově se jedná o klasická a stokrát omletá témata, která k téhle hudbě samozřejmě patří, ale žádný nový úhel pohledu či neotřelou presentaci zde nenajdete. Nahrávka je pořízena ve zkušebně, však netrpí nějakým slabším zvukem, naopak tenhle trošku zahuhlaný garážový sound jí v rámci punku sluší.
Tohle CD seženete za více než sympatických padesát korun a určitě si ho můžete objednat u některé z kapel. Nic není odbyto, takže máte barevný obal, textovou vložku a lisované CD, což rozhodně beru s povděkem. Tohle je přístup, kterého je třeba si vážit a podpořit jej. Bohužel, i když jsem CD poslouchal pečlivě několikrát, nemám moc důvod se k téhle nahrávce vracet. Krom svého formátu mi totiž zapadá do průměru, a i když obě party mají zcela jistě dobrý potenciál, tak mám pocit, že ho zde nedokázaly dostatečně „prodat“.
Tracklist:
01. HN – Stáří
02. HN – Přežít svou smrt
03. HN – Krvavý divadlo (Diskriminace cover)
04. HN – Ticho
05. LM – Pomluvy
06. LM – A.F.A.B.
07. LM – Zvířátka
08. LM - Zkáza


























