Kids and Heroes
Raw Noise – A Holocaust In Your Home (1984 Demo)
Martin Suicide 22/10/2015 LP, Recenze

Vítejte zpět v roce 1984. Sice nikoliv v reálu, ale aspoň zprostředkovaně – skrze hluk linoucí se z reproduktorů, zatímco se na gramofonu otáčí vinyl s nápisem Raw Noise. Kapela vznikla v anglickém městě Ipswitch roku 1983, v září roku následujícího vyplodila svou jedinou nahrávku, odehrála pár koncertů a počátkem roku 85 to zabalila, aby dva její členové dali dohromady jméno, které dnes zná kde kdo, Extreme Noise Terror.

Raw Noise zachycují naprosto přesně danou dobu v dané zemi, mezidobí mezi dvěma vlnami punku, kdy punkovému vzedmutí let 81/82 dochází dech a zároveň se ještě nedefinovala vlna zběsilého ostrovního hardcore punku. Sedmička rychlých a krátkých skladeb to přesně vystihuje. Jsou to primárně chytlavé punkové kompozice, stojící ještě jednou nohou někde ve světě punk nahrávek z vydavatelství Riot City, avšak zároveň již vstřebávající neohrabanou drsnou brutalitu skandinávských DIY raw punků typu Anti Cimex, Shitlickers, Svart Framtid či Terveet Kädet, a tím svou druhou nohou již stojící na počátku cesty, po které se bude v následujících letech ubírat ostrovní hardcore. Jsem až překvapen, jak dobře a svěže nahrávka zní, zvláště v kontextu toho, že veškeré kopie, co mi za můj život prošly rukama, byly neslavně znějící tisící nahrávky, případně bootlegy. A Holocaust In Your Home z vinylu nakopává zadek v každém okamžiku, vše je syrové a zároveň čitelné, občas autenticky rozhašené, podprodukované, ale zároveň chytlavé. Skladby jako False Prophet, System Kid či Fucked Up System si našly cestu do repertoáru Extreme Noise Terror a vlastně právě tyhle songy dodnes považuji za to nejlepší a nepřekonané z toho, co kdy ENT nahráli. Ovšem zde jsou ještě ve své čisté punk formě, bez stěny překreslených kytar i ataku dvou kontrastních řvoucích zpěvů a vlastně o to chytlavější.

Raw Noise se o mnoho let později vrátili zpět a v různě obměněných sestavách čas od času v posledních 25 letech vydají nějakou tu nahrávku, ale originál byl pouze jeden a ten reprezentuje právě tahle deska.

Info

Label: nausearecords.bigcartel.com
Rok vydání: 1984 / 2015

Tracklist
  1. False Prophet
  2. System’s Kid
  3. Hardcore Holocaust
  4. Laboratory
  5. Fucked Up System
  6. Dead Woman
  7. Atomic Holocaust

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com