Kids and Heroes
Ravelin 7 – Kry
G.Zs 29/11/2018 LP, Recenze

Roků 7 jako by nebyli. Neexistující rovina paralelní historie. Stačilo 7 kroků po zamrzlé řece, aby nás začaly zničehonic ohrožovat Kry.

Ravelin 7 jsou veteráni u nás už tak tradičního post hardcore ze severu Čech. Pokud je neznáte, i přestože vám z poliček ční obaly nových desek Esazlesa, Zmar či Lvmen, věřte, že tu byli odjakživa. Přestože vydali jen dvě desky.

Teď tři.

Kry.

Čtyři texty. Tři skladby těžkobolného post hardcore tak, jak si ho vybavuju z dob, kdy se žilo jen proto, aby se v půlce léta jelo na Fluff. Tvrdé, zato systematicky se vyvíjející kytarové pasáže, doplněné neomylnou rytmikou, která pálí v nose.

Ravelini vždycky byli trošku „disco“. Chápejte, v post hardcore a screamu/emu se na začátku milénia většina kapel vymezovala proti elektronice. Ravelini se nikdy rovnejch pasáži moc nebáli.

Třeba opus Mikroválky je dokonalá souhra všeho, co tahle kapela za ty roky poskládala a vzala za svý. Jakoby vytáhla esenci mládí a přetavila do vybroušeného ledového kuželu, kterým sice prochází sluneční světlo, ale neohřeje vás.

Texty jakoby směřovaly ke mně. Jen ke mně. Tak moc se s nima ztotožňuju. Mám pocit, že je chápu. Možná po svým, ale ta smysluplnost mi zvedá chlupy skrz vlákna bavlněné mikiny.

Dozrál jsem. A můžu s klidem říct, že tenhle kousek se mě dotýká aktuálně nejvíc z celého spektra nesmrtelného žánru, který je pro mrtvé. Mrtvé ideály.


 

O autorovi

Jsem přímý potomek Ježíše Krista z paralelního vesmíru, ve kterým je Ježíš záporák, který vymyslel punk už 200 let před Kristem, a ve kterým není Chuck Norris mužem, ale pastelkou, která obsáhne celé barevné spektrum. Ale nikdo ji nepoužívá. Kde členové kapely ABBA jsou ve skutečnosti tajný drogový kartel a kde Jirka Kára je ministr financí Spolkové republiky SS Division.

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com