Kids and Heroes
RAF – Come On!
Martin Suicide 03/04/2014 EP, Recenze

Mod revival prožil své velké roky v prostoupení s punkem na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let, jdouc ruku v ruce s britským komerčním sukcesem The Jam a jejich následovníků jako byli třeba The Chords, Jolt, Lambrettas a fůra dalších. Pravdou je, že celá tato vlna byla ve své podstatě čistě ostrovní záležitost a i tam postupně vyšuměla. To ovšem nic nemění na nadčasové hudební kvalitě těchto kapel, jež jsou stále skvělým zdrojem, odkud lze i po cirka pětatřiceti letech čerpat inspirace. Nicméně fešné obleky nejsou zatím dostatečný hype, a nechme se překvapit, zda nová vlna Mod kapel rozhýbá zasmrádající rockové vody. Jednou z nich jsou právě portlandští RAF, nesoucí veškeré stylové atributy žánru od obligátních britských trikolor přes ohozy až po bezchybně napsané mod punkové písničky se spoustou vokálních harmonií.

Od první písně deska ukazuje, že tihle pánové vědí jak na daný styl, a člověk se jen může nechat unášet na jednotlivých melodiích a vlastně se duchem dostat do jakéhosi bezčasí, protože tahle deska by klidně mohla být zapomenutým klenotem mod revivalové scény z roku 79 a mít na etiketě logo třeba Polydor. Pokud si pak s kapelou nezačnete pobrukovat úvodní hit It’s a Modern World či první stranu uzavírající We Are The Mods, jste patrně imunní vůči chytlavému rocknrollu jako takovému.

RAF jsou spolu s moskevskými The Riots, Švédy The Most či britskými The Spitfires možnými apoštoly mod revivalu pro nové tisíciletí. Stane se trendem či nikoliv? To je zatím sázka do loterie. V ideálním světě by asi byl ten správný čas, v tom reálném hudebním světě, ovládaném pomatenými blbci s plnovousy, kteří pouze papouškují, co jim natroubí „cool“ média, si na to těžko vsadit. Ono je to vlastně jedno, zvlášť když se mi tahle deska točí na gramofonu.

Info

Label: timeforaction.de
Rok vydání: 2014

Tracklist
  1. (It’s A) Modern World
  2. Nothing Seems To Fit
  3. We Are The Mods
  4. COme On!
  5. Hadrian’s Wall
  6. Ready, Steady, Go (Tonight)

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com