Kids and Heroes
Putovní festival Impericon Never Say Die dorazí do Prahy
Redakce 04/06/2014 Pozvánky

Čeští vyznavači hard-post-metal či deathcoru už si můžou značit v kalendáři datum 17. listopadu. V ten den se totiž do pražské MeetFactory vrátí vyhlášené turné Never Say Die s line-upem: Terror, Stick To Your Guns, Comeback Kid, Obey The Brave, More Than A Thousand, No Bragging Rights a Capsize.

Festival Never Say Die (známý také pod zkratkou NSD) zahájil své tažení v roce 2007 s pěticí kapel – Comeback Kid, Parkway Drive, Cancer Bats, The Warriors a This Is Hell. S každým dalším ročníkem si dobrým výběrem skupin rychle získával respekt fandů této scény, až se stal největší a nejprestižnější akcí svého druhu v Evropě. Pod hlavičkou Impericon Never Say Die Tour se vedle vyjma uvedených kapel vytřídala jména jako Unearth, Architects, Despised Icon, Protest The Hero, Suicide Silence, Oceano, Madball, Deez Nuts, Emmure a mnoho dalších.

A neméně atraktivní line up přichystali organizátoři této akce i pro nadcházející Impericon Never Say Die Tour 2014, které vypukne 24. října v Německu a nabídne úctyhodných 28 koncertů za sebou, mezi kterými si kapely dopřejí jen dva dny volna.

Na cesty se tentokrát rozjedou Comeback Kid (kteří pod touto značkou absolvovali již dvě turné a jeden open air), dále Stick To Your Guns a Obey The Brave, které mohly zhlédnout všichni návštěvníci turné v roce 2012. Koncertovat v ČR prvně nebudou ani portugalská metal-corová parta More Than A Thousand, která v roce 2012 zahrála v legendárním pražském klubu 007 na Strahově. Fanoušci NSD se ale mohou těšit také na HC v podání nadějných Capsize, kteří s Jay Maasem (Defeater) právě natáčí své první dlouhohrající album. Naopak ostřílenými matadory nejen ve studiu jsou další dvě americké skupiny z letošního line upu –  No Bragging Rights, kteří mají na svém kontě čtyři alba a jedno EP a Terror, kteří letos oslaví 12.narozeniny. Za tu dobu stihli tito někdejší členové Buried Alive či Carry On vydat včetně koncertních nahrávek osm desek a nedávno spolu s Deez Nuts otřásli v základech pražským Futurem.

Impericon Never Say Die Tour pro letošní rok uzavřelo spolupráci s americkou neziskovou organizací Hope For The Day, jež se snaží prostřednictvím hudby napomáhat léčbě depresí mladých lidí a předcházet jejich sebevraždám a která má velkou podporu právě v hard core a metalové scéně.

Pražský koncert Impericon Never Say Die Tour 2014 pořádá Avocado Booking ve spolupráci s NuCoast. Vstupenky budou uvedeny do prodeje v pátek 6. června prostřednictvím společnosti Eventim.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com