Kids and Heroes
Pussy Riot byly v Moskvě zadrženy na koncertu proti Putinovi
Michaela Klocová 07/03/2012 Magazín

O pořádný rozruch se v Moskvě znovu postarala punková kapela Pussy Riot, když minulý měsíc vtrhla do pravoslavného chrámu Krista spasitele, aby zde uspořádala politický koncert. Dívky v maskách, jejichž vystoupení ukončil zákrok ochranky, teď čelí obvinění z výtržnictví.

Členové kapely Pussy Riot byli v největší moskevské katedrále zatčeni na základě obvinění z výtržnictví na nepovoleném koncertě, uvádějí The Moscow Times. Podle právníka by skupina mohla být propuštěna na kauci, žádný oficiální verdikt ale zatím nepadl.

Na únorovém koncertu měla např. zaznít píseň s názvem Bohorodičko, vyžeň Putina, ve které se zpívá o duchovních žijících v přepychu, o homosexuálech vyhnaných na Sibiř či proti samotnému vítězi nedávných ruských prezidentských voleb Vladimiru Putinovi.

Pussy Riot

Kapela Pussy Riot vznikla minulý rok v říjnu, ale za tu dobu už o sobě stihla dát několikrát rázně vědět. V prosinci dívky v kuklách vystoupily na střeše jedné z moskevských věznic a v lednu uspořádaly koncert přímo na Rudém náměstí. Po obou akcích skončily na policejní služebně, koncert na Rudém náměstí následovala i pokuta a patnáctidenní vězení pro frontmanku kapely.

Jak to vypadalo v chrámu Krista spasitele, se můžete podívat v následujícím videu:

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com