Kids and Heroes
Punkáči pomáhají. Doražte do Teplic podpořit benefici pro nemocnou holčičku
Michaela Klocová 27/01/2020 Pozvánky

Pomáhat má smysl. Tak zní heslo pořadatelů benefičního koncertu, jehož výtěžek bude věnovaný malé Mirušce (její příběh si můžete přečíst níže). Akce, kde zahrají Nomorehiroshima, Bad Boys, Telesa Ohnepal a Interpunkce, proběhne 21. března v teplickém klubu Božák.

Line-up:
20:00 – Bad Boys – Punk n Roll z Tepli
21:00 – Interpunkce – Hardcore Punk z Prahy
22:00 – Nomorehiroshima – Chaos Punx ze Šumavy
23:00 – Telesa Ohnepal – Hardcore Punk z Kladna

Vstup: 110 Kč
Fb event

MIRUŠKY PŘÍBĚH

Mirunka se narodila 16. 7. 2009 jako zdravé miminko. Ve dvou a půl letech začala při chůzi vrávorat a padat. Vyšetření v Praze ukázalo malou cystu na mozku, dle lékařů však nepodstatnou. Další tři roky se nic nedělo. Mirka dobře prospívala, věnovala se sportům ke kterým měla nadání, byla velice hodná a se vším nám pomáhala. Bohužel se její zdravotní stav v pěti a půl letech začal výrazně zhoršovat. Proběhla magnetická rezonance, která prokázala nádor, který utlačoval mozek a Mirušce hrozilo úplné oslepnutí. Byla nutná operace, kterou vedl pan primář MUDr. Přibáň. Trvala jedenáct a půl hodiny. Operace se podařila, ale nádor nemohl být odstraněn celý a protože jde o typ který opakovaně narůstá, celá situace se opakovala ještě v roce 2016. To už se rozhodovalo mezi operací a protonovou léčbou. Protonovou léčbu prosazoval MUDr. Sumerover a tak došlo k ozařování, které bohužel způsobilo poškození okolní tkáně, která začala nekrotizovat. Následně v březnu 2017 přestala Mirka přijímat stravu, mluvit a ochrnula na celou levou stranu. Následným vyšetřením se zjistilo, že došlo k popálení celého kmene mozku. V červnu 2018 prodělala Mirka mozkovou příhodu, která její stav ještě zhoršila. Nyní je naprosto nepohyblivá a odkázaná na naší pomoc. Přijímá tekutou stravu hadičkou přímo do žaludku. Před cca dvěma měsíci se navíc u Mirky objevily epileptické záchvaty.

O Mirunku se staráme, zajistili jsme rehabilitační sestru a sami si financujeme léčebné masáže. Přes den přikládáme na dolní a horní končetiny dlahy, Mirka jezdí na motomedu a denně absolvujeme dvouhodinovou procházku na čerstvém vzduchu. Snažíme se pro Mirku dělat to nejlepší. Je to velká bojovnice a svou lásku nám vrací alespoň krásným úsměvem, který nám dává sílu jít dál a prát se se životem i za ní.

Předem ze srdce děkujeme všem, kteří nám chtějí pomoci jakoukoliv finanční podporou

Za Mirunku a rodinu táta Vašek a maminka Gábina

O autorovi

Šéfová. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Diskuze

  • Facebook(0)
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com