Kids and Heroes
Psykbryt – Folk Som Klagar Pa Folk Som Klagar
Martin Suicide 23/01/2016 EP, Recenze

Psykbryt, jedno z poměrně nových jmen ve světě švédského punku, které jste mohli zaregistrovat na kompilacích Turist I Tillvaron vol.6 nebo Chaos In Sweden 2. Krom toho mají na svém kontě několik CD a nyní přichází se zbrusu novým vinylovým sedmipalcem.

Jehla dosedá do drážek a z reproduktorů se po místnosti začne rozléhat svižný punk s moderním zvukem a totálně typicky švédskou melodickou linkou. Melodika je dík použití rodného jazyka naprosto nezaměnitelná a celku dává ten pravý a specifický šmrnc. V reálu Psykbryt zní jako srážka moderního streetpunku, typu řekněme Bishops Green, patrným především ve zvukové a rifové složce skladeb, s melodiemi a duchem klasických nahrávek made in Sweden typu KSMB, Asta Kask nebo Strebers, a přesně to pro mě činí tuhle nahrávku zajímavou a vybočující ze streetpunkové konfekce, které mě ve svém anglo-saském provedení nebetyčně nudí. Skladbám dominuje zpěv s jeho nezaměnitelnou melodikou, doplněný o halekající sborové refrény, které stejně tak jako v případě zmíněných švédských klasik mají naprosto vražedný hitový účinek, tedy alespoň na mě.

Čtyři skladby se tu rovnají čtyřem naprosto vyrovnaným svižným hitíkům, kterými může tato deska směle konkurovat klasickým a věkem prověřeným sedmipalcům zmíněných Asta Kask, kteří ve své podstatě definovali jednu zásadně signifikantní podobu švédského punku, a tím pádem to je z mých úst sakra kompliment.

Info

Label: noiseofsweden.se
Rok vydání: 2015

Tracklist
  1. Trött Som Fan
  2. Ni Ska Fa Se
  3. Risksupporter
  4. Vem Ska Ni Skylla Pa?

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com