Kids and Heroes
Psychorap! Vladimir 518 pustil Rocket Dogz na Sedmičce ze řetězu
Danny 15/05/2015 Reporty

Je to jak popsat slepci barvu, kterou nikdy neviděl. To, co předvedl Vladimir 518 s psychosyčákama z The Rocket Dogz v klubu všech klubů, je nezachytitelné. A nepřenosné. To se musí zažít. S odstupem dvou dnů jsem čím dál tím víc přesvědčen, že Sedmička viděla 13. května koncert, který se stane subkulturní legendou a pro mě bez debat jedním z nejlepších koncertů života. Já to říkal.

375 lidí se zúčastní události. Tyhle facebookový plky mě dokážou vytočit. Neriskuju, lístek mám z předprodeje, někteří přicházejí na Sedmičku už na sedmou hodinu, aby se dostali dovnitř. Faktem ale je, že ještě těsně před osmou je klub prázdný a před blokem postává pouze pár hloučků příchozích. Ale v půl deváté si svou pražskou premiéru chystá odbýt nová parta Ant Mafia před slušně zaplněným prostorem.

Ant Mafia ve svojí tvorbě odkazuje na… na koho vlastně? V jejich vystoupení jsou znát vlivy Blur, Stones i třeba Stiff Little Fingers a Manic Street Preachers. Jsou asi první tuzemskou partou, která se striktně drží devadesátek na ostrovech, a skvěle jim to šlape. Ant Mafia má v sestavě třeba kocourka Cassidyho, momentálně koncertního kytaristu The Unholy Preachers a dřív basáka Bitch And Chips nebo Drunkey Monkeys, za bubny zase sedí Aleš z Two Finger Slide a kdysi Dirty Blondes. Mají veliký potenciál a místy rušivou baskytaru, ale to se poddá, a určitě o nich chci v budoucnu slyšet.

Jenže psi mají hlad. Mezi dalším bílým střikem a malou tullamorkou na pódium vchází Vladimir 518, kterému záda kryje Mike Trafik, a taky psychobilly trojice The Rocket Dogz. Společnou premiéru si střihli v rámci Under Cover Games na Hlavním nádraží, kde bohužel zůstali víceméně nepochopeni. Ta idea mě strašně nadchla, a když mi Woody během únorového koncertu Vanessy říkal, že se chystá na Sedmičce repete, věděl jsem, že u toho musím být. Vladimir 518 je pro mě undergroundový renesanční člověk a Rocket Dogz se z nabubřelých mladíků vyklubali ve špičkovou a respektovanou partu evropských rozměrů, kterou mám hodně rád. A všichni jsou na Sedmičce doma, protože set začíná Tady vládnu já. Pecka z vynikající desky Idiot totálně paralyzuje klub. I mě. Čekal jsem cokoliv, ale takovou jízdu? Smíchov – Újezd a Praha je planeta, je to absurdní svět. Setzerovský podklady kloužou pod rapem tak přirozeně, že to nedokážu pochopit. Já miluju život, život miluje mě. Proč je taková kolaborace u nás zjevení a jinde ve světě se dokážou subkultury napříč žánry doplňovat, podporovat? Nemám zájem! Brutální (BRUTÁLNÍ!!!) jízda H.C.H.B. Teď já! Brož! Vladimír Brož! A nakonec Já to říkal. Něco přes půl hodiny totálního masakru. Vystoupení, které ani na okamžik neztratilo punkovou etiku.

Zbytek večera se mi pak někde vytratil. Hrozně moc si přeju, abych tohle vystoupení mohl zažít ještě jednou. Ale možná bych přišel o to okouzlení naprostou jedinečností středečního koncertu, který se jistojistě stane jednou folklorní historkou stárnoucích punkerů nad drinkem U Sudu. „Pamatuješ tenkrát na Dogz a Vladimira na Sedmičce? To bylo neskutečný…“

Fotografie je z dílny Vojty Floriana, celý fotoreport můžete shlédnout zde.

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com