Kids and Heroes
První ročník punk festivalu The Sound Of The Underground proběhne v Modré Vopici
Martin Suicide 08/10/2018 Pozvánky

The Sound Of The Underground je novým festivalem, který obsadí pražskou Modrou Vopici 16 a 17. listopadu, aby do Prahy přivezl pestrou hudební škálu punkových kapel.

Pátek bude ve znamení melodičtějších podob punku. Pražští Bad Taste předvedou svou spratkovskou exkurzí k DIY sedmdesátkovému rocknrollu. Kapela si ve vlastní režii vydala debutní sedmipalec a servíruje do syrové energie převedenou směs punku, power popu a pub rocku. Bratislavské Dievčata s ex členy Zóny A nebo Lord Alex před relativně nedávnou dobou překvapili svým debutovým albem, přinášejícím super melodický bratislavský punk v tom nejlepším slova smyslu. Berlínští bubble gum punks Erotic Devices předvedou prostou sílu přímočaře zahraných pár akordů v duchu Ramones či Queers. Gauneři jsou v místním prostředí klasiky. Jejich ušpiněný rocknroll je nasáklý pivem a láskou k Motörhead.

Sobota se ponese ve výrazně ostřejším duchu. Z jihozápadu čech se přiženou strakoničtí No More Hiroshima se svým hardcore punkem a v okovaných bundách. Obnovenou premiéru si v nové sestavě odbudou lokální metal punk hvězdičky Just Wär. Žižkovští motorhead/discharge mutanti vrací úder. Z Francie dorazí Human Dog Food oživující rychlý osmdesátkový punk v jeho klasickém pojetí. Jejich krajané Breakout pak předvedou svou punkovou nálož doplněnou počmáranými okovanými křiváky a účesy ukradenými z promo fotek Exploited v roce 81. Brněnští veteráni Zeměžluč táhnou svou punkovou káru již od pozdních osmdesátých let a to s nezmenšenou energií a nábojem. To ostatně dokazují jejich v posledních letech vydané nahrávky. Protřelí veteráni Sick On The Bus členy Varukers nebo Death Sentence naservírují nekompromisní britskou hardcore punk palbu. Na turné v posledních letech prakticky nevyrážejí, takže tohle bude poměrně vzácná možnost užít si je živě v plném nasazení.

The Sound Of The Underground nabízí dva dny plné punku v jeho pestrosti, což je v dnešní době už tak trochu raritou, ale o to spíše stojí za to ho nepropásnout.

FB Event
Předprodej

Foto: Radek Holeš

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com