Kids and Heroes
První hoře – Imaginarium
Polly 29/11/2013 CD, Recenze

Pražská bandička hudebních bláznů První hoře vydala svoji pátou řadovou desku Imaginarium. Škatulka, do které, byste kapelu zařadili, by na sobě měla nálepku s nápisem futuristický jazz-punk. Škatulka je to sice malinká a jiná kapela by se tam už nevešla, ale o to víc  je nacpaná něčím, co na naší hudební scéně nikde jinde nenajdete. A s ničím jiným si nespletete.

Album Imaginarium rozhodně není prvoposlechové, stejně jako placky předešlé a vlastně jako celá jejich tvorba. Je potřeba dát zahulit mozkovým závitům a trošku u toho přemýšlet – hudba První hoře je určena pro náročnějšího posluchače, který se nespokojí jen s jednoduchostí, přímočarostí a hlavně s klišé texty, kterých je všude plno. Proto otevřete ta zaprášená dvířka, za kterými chrápe vaše fantazie. Pokud jde o jednotlivé skladby, za zmínku stojí třeba devátý song Melancholía s krásným a hlubokým sdělení či píseň Němohra, kam se vkradla nenápadně nápadná melodie Gershona Kingleye – Popcorn.

Pokud jste milovníky „Divnohudby“, kde je spojeno vše nespojitelné, vřele tento kousek doporučujeme. Výjimečně si na koncertě První hoře kupte o jedny cigára míň, dejte si míň piv a přineste si tohle album domů, protože je hodně dobrý. Opět.

Info

Rok vydání: 2013

Odkaz: bandzone.cz/prvnihore

Tracklist
 1. Kapelo, vyprávěj!
 2. Carnívale
 3. Don Quijote
 4. Něžný metalista
 5. Absurdistán
 6. Líbezná hudba
 7. Galimatyáš
 8. Vítejte v Imaginariu!
 9. Melancholía
 10. Ovíněná
 11. Němohra
 12. Ikare!
 13. Ze srdce se ozval kvil
 14. Bolero
 15. Vyložené strašení

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com