Kids and Heroes
Protinožci Shandy rozjeli v Bubnu neskutečnou taneční bootboy party
Danny 31/08/2015 Články, Reporty

Čtvrteční večer jsem začal ve Zlejch časech jako správný punker. Místo do Sudu jsem ale pak zamířil do Bubnu v Myslíkově, který byl v tu dobu už vzhůru nohama. Po roce totiž přiletěli do Prahy australští Shandy s náloží tanečních glam/Oi!/boogie pecek a to jsem si, stejně jako spousta dalších, nemohl nechat ujít.

Po schodech přicházím do pěkně zaplněného klubu, kde první song právě zahajuje písničkář OiOiPiratoi. Jeho skladby možná nejsou tak chytlavé, jak by se na písničkáře slušelo a nemají ani moc osobní lyričnosti, kterou já konkrétně u zpěvu s akustickou kytarou potřebuju, mají ale jasná a přímočará poselství. OiOiPiratoi se obouvá do Koňýka, punkové scény a vlastně i sám do sebe. Jeho vtípky mezi písničkami nepůsobí nuceně, a když ke svým povedeným skladbám (hlavně Milování je dřina) přidá i cover Shooting Fascist od King Blues, víte, že to nebyla promarněná půlhodinka. Čeština mu ale sluší o moc víc!

Je ale jasné, že naprostá většina příchozích si přišla zatančit na Shandy. Kapela z australského Brisbane funguje od roku 2013, v loňském roce si udělala na evropském tour několik tuzemských zastávek a zanechala všude nesmazatelné vzpomínky. Není divu, že se do Bubnu přišlo podívat tolik lidí. V sestavě Shandy, která se během dvou let rozrostla z trojice na kvintet, najdete třeba členy Mouthguard a baskytarista Viktor je rodilý Čech. Stále se solidně domluví roztomilou češtinou, kterou si pěkně procvičoval mezi jednotlivými písničkami. Shandy jsou tanečnější Rose Tattoo, a frontman JJ už od prvního songu rozjíždí oldschool verzi Melbourne Shuffle a prvních pár řad fanoušků se ho snaží více či méně zdařile napodobit. Svými pohyby by si JJ podmanil nejeden Allnighter.

Kapela vydává svůj debut s názvem Tough Pucker příští měsíc, takže dochází hlavně na písničky z nové desky. Famózní Dance, hipsterská Beards And Banjos, houpavá You Got It Going On. Aktuální klipovka Bish Bosh Bash, starší pecka Dance All Night. Shandy ani na chvilku nepoleví v nasazení, v tanci, v pozitivní náladě. Set uteče jako voda, ale naštěstí se člověk může ještě vytancovat na afterparty.

Pokud jste na Shandy do Bubnu nezašli, napravte to v neděli 13.9. v pankráckém Café Na Půl Cesty. Pokud jste na Shandy do Bubnu zašli, není pochyb, že se tam v neděli znovu potkáme.

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com