Kids and Heroes
Proč se jmenujeme The Unholy Preachers?
Michaela Klocová 06/12/2010 Proč se jmenujeme...?
V aktuálním čísle „Proč se jmenujeme…“ se podíváme, jak ke svému názvu přišla pražská parta THE UNHOLY PREACHERS. Kapela vzešlá z popela Phantoms on Fire odehrála svůj první koncert v půlce května v kultovní Dejvické nádražce a příští rok chystá do světa vypustit své první EP na vinylu. Jak vzniklo jméno „nesvatí kazatelé“, nám objasnil zpěvák kapely David.

Původně to vlastně mělo být David Unholy and The Preachers, což mě napadlo spíš z prdele ve stavu naprostýho alkoholovýho opojení a po asi třiceti pokusech vymyslet nějakej název, kterej by už nepoužívala nějaká jiná kapela. Ostatním to připadalo jako skvělej nápad. Druhej den ve stavu střízlivosti to mě osobně připadalo jako úplně stupidní nápad, nicméně zbytku kapely se to pořád líbilo. Nakonec jsme teda udělali kompromis a vzniklo z toho The Unholy Preachers. Jinak udělat z Holý Unholy napadlo mýho bráchu, kdysi dělal různý grafický návrhy pro kapely a používal značku Unholy design. Já poprvý pseudonym David Unholy použil tuším v diskusi na Czechcore na téma náboženství v punkový scéně, což mi připadalo příhodný. Paradoxně jsem tam ale bránil „křesťanskou“ kapelu Goro.

Mimochodem po vymyšlení názvu Unholy Preachers nás nějak vůbec nenapadlo zjišťovat, jestli existuje kapela tohodle jména. To jsme zjistili až tehdy, když nám x lidí řeklo, že viděli naše video z koncertu na youtube, a my přitom ještě žádnej koncert neodehráli. Takže ti staří pánové na youtube, co hrajou ty rock´n´rollový standardy, to fakt nejsme my.

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com