Kids and Heroes
Proč se jmenujeme The Rumjacks?
Hrusa 12/01/2014 Proč se jmenujeme...?

Australští The Rumjacks, kteří brázdí vody folk punku od roku 2008, za sebou mají dvě EPčka, jednu plnohodnotnou desku Gangs Of New Holland z roku 2010, a předloňský singl Crosses For Eyes, který byl příslibem další dlouhohrající desky. Ta je aktuálně ve fázi horečnatých příprav. Ale jak vlastně vznikl název kapely The Rumjacks?

Pro odpoveď jsme museli nažhavit dráty až k protinožcům. Nezeptali jsme se totiž nikoho jiného než Frankieho McLaughlina, jednoho ze zakladatelů kapely The Rumjacks, zpěváka a občasného hráče na válečný buben.

„Když jsme na konci roku 2008 začínali, hned jsme začali dostávat pozvánky na koncerty. Rychle jsme potřebovali jméno pro kapelu, tak jsme se po nedělní zkoušce všichni sešli v baru a každý z nás napsal pět svých oblíbených slov na druhou stanu sázecího ticketu. Nakonec z toho všeho vyšla slova „Jack“, „Rose“ a „Rum“ a jeden z našich, teď už bývalých, členů, vyryl do stolu jméno „Rumjack Rosie“. Mně se to zdálo trochu hloupé , ale zároveň i vtipné a celou noc mě to potom trápilo, než jsem po jedné nebo dvou lahvích vína někdy kolem třetí hodiny ranní zavolal ostatním, že jsem to vyřešil a domluvil se s nimi na jménu „The Rumjacks“. Všichni samozřejmě souhlasili (až jsem z toho byl překvapený), ale nejspíš se mě jen chtěli zbavit, aby mohli dál spát. Každopádně jméno zůstalo. Neznamená to nic, co bych měl rád, protože „Rumjack“ může být v podstatě cokoliv, co si za tím kdo představí, a zároveň každý může být „Rumjack“, pokud chce, ale stejně je to jen jméno. Ze zvědavosti jsem si to jednou vygůglil, abych se podíval, co to k čertu znamená Rumjack, když to jsem v podstatě i já. Vše, co jsem o tom našel, bylo, že se tak říká odpočinkové zastávce pro horolezce v Himalájích. Jmenovala se „Rumjack Ranch“. Možná se tam jednou podíváme, protože to považuji za náš duchovní domov.“

Tolik k příběhu, jak vlastně vzniklo jméno kapely The Rumjacks. A kdo už netrpělivě vyhlíží nové album, může si čekání zkrátit se zmíněným singlem Crosses For Eyes.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com