Kids and Heroes
Proč se jmenujeme Just For Being?
Dommynick 29/10/2014 Proč se jmenujeme...?

Just for Being, čtyřčlenná parta z matičky Prahy se definuje jako cruelty-free punkrock. V roce 2010 vydali dvouskladbové promo CD s eponymním názvem a o dva roky později épéčko Mistake In The Rules. Za jejich poměrně krátkou kariéru již stihli odehrát přes 150 koncertů a objet dvě evropské turné. O tom, jak to bylo s názvem, jsme vyzpovídali Tomsna – zpěváka a basáka v jedné osobě.

Někdy na jaře roku 2009 jsem zase dostal ten „blbej“ nápad založit kapelu. Po dvou předchozích neúspěšnejch pokusech prorazit s kapelama Praotec Pes a Fill In The Gap (o nich snad ale radši někdy příště), jsem prostě cejtil, že bych zase chtěl hrát a v hlavě už se mi začal rodit plán na to s kým a co. Když nepočítám úplně první zkoušku (kterou si pamatuju proto, že já zpíval, ale hlavně že na ní byl Fanda v ten den totálně vyndanej a kterýmu jsme posléze taktně naznačili, že to asi zatím zkusíme úplně jinak – prostě jsme se mu už pak neozvali), tak jsme začínali jako tříčlenná kapela a poté v průběhu zkoušení na náš první koncert jsme stejně nakonec zjistili, že se dvěma kytarama to bude lepší, a s velkou nadějí jsme zpět přijali tenkrát již střízlivýho Fandu.

A tak se dali dohromady Pepa, velkej milovník tříčtvrťákovejch kraťasů, Michal, jehož jediná kérka byl divnej pták na rameni, Fanda, jemuž tenkrát rostly vousy jen pod spodnim rtem, a já, kterej si v tý době přestával přes břicho vidět na přirození. Byla to doba, kdy dojížděla móda víceslovnejch názvů podivnejch emocoreovejch kapel, a nás nenapadlo nic lepšího, než takovej název začít vymejšlet. A tak to asi začalo. Ze všech možnejch kombinací nám nakonec vyšlo spojení Just For Being jako nejvýstižnější a je jedno, kdo z nás čtyř to vlastně vymyslel, protože jak říká náš kámoš Matěj Vašků – jsme ta kapela „Jen tak si žít“. A to je přesně to, co jsme od začátku chtěli. Takže nakonec to s tou kapelou zase tak blbej nápad nebyl.

O autorovi

skejtporning, kytárka & rokenról!

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com