Kids and Heroes
Proč se jmenujeme Gogol Bordello?
Michaela Klocová 28/02/2011 Proč se jmenujeme...?
Po nějaké době vám v rubrice „Proč se jmenujeme…?“ opět přinášíme zahraničního interpreta. V dnešním čísle se dozvíte, proč se americká kapela Gogol Bordello, která čerpá inspiraci v cikánské hudbě a kombinuje ji s punkem a dubem, rozhodla právě pro tento název. A 23. června na Prague City Festivalu, kde GB vystoupí, budete v obraze!

Kapela se původně jmenovala Hütz and the Béla Bartóks, ale protože si zpěvák Eugene Hütz myslel, že by nikdo ve Spojených státech nevěděl, kdo maďarský skladatel Béla Bartóks byl, rozhodlo se pro změnu názvu na Gogol Bordello.

Slovo Gogol si vypůjčili ze jména Nikolaj Vasiljevič Gogol, který byl jedním z nejvlivnějších spisovatelů v ruské a ukrajinské literatuře. Pro kapelu zároveň platí jako ideologický a filosofický vzor, protože podobně jako Gogol „propašoval“ ukrajinskou kulturu do ruské společnosti, i Gogol Bordello se snaží o něco podobného s východoevropskou hudbou do anglicky mluvícího světa. Slovo Bordello, z italštiny, pak odkazuje na nevěstince, pánské kluby, neboli „bordely“.

Zdroj: dyingscene.com

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com