Kids and Heroes
Proč se jmenujeme Falešný Obvinění?
Michaela Klocová 15/10/2010 Proč se jmenujeme...?
Co se vám vybaví, když se řekne Kladno? Fabriky, ocel, Jan Suchopárek a Jaromír Jágr? A co takhle čtyřčlenná punkrocková kapela, která má za sedm let svého působení na svědomí dvě zdařilá CD – v roce 2006 album Ocelové město a před dvěma lety desku Zrozen v Bolesti? Řeč je o kladenské kapele Falešný Obvinění, která nám v dnešním díle rubriky „Proč se jmenujeme…?“ objasní, jak vznikl jejich název.

K názvu Falešný Obvinění se kapela dostala již před svým založením v roce 2001, kdy zakládající členové Jarda a Landis zavítali pod vlivem do knihkupectví na Václavském náměstí v Kladně a zaujmul je obal s názvem knihy, která měla na svědomí vznik kapely. Byl to román od Alana Jacobsona, příběh o odhalení mnoha úskalí právního systému. Po pár měsících napadlo Landise, že by to mohl být dobrý název pro punkovou kapelu a tak vznikl název Falešný Obvinění a kapela jako taková až o rok později.

V roce 2005 si kapela ke svému názvu dala podtitulek punk rock z Ocelového města, který označuje vznik kapely v ex ocelářském městě (Kladno). Nadhodil ho Šrek (opravář, řidič, bedňák kapely atd.) při jednom alkoholovém večírku, byla to taky jediná věc, kterou si všichni druhý den pamatovali :) – ocelové město. Od té doby je to nedílná součást názvu kapely.

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com