Kids and Heroes
Proč se jmenujeme Dropkick Murphys?
Michaela Klocová 03/09/2010 Proč se jmenujeme...?
Také vás kolikrát zajímá, jak vlastně kapely přišly ke svému názvu? Nás ano, a proto vyrážíme do ulic (aka na Internet) najít původ některých bizarních, poutavých, nebo prostě náhodně zvolených jmen kapel z naší i zahraniční scény. Každý druhý pátek se můžete těšit na další kapelu, tento týden začínáme s celtic-punkovou legendou Dropkick Murphys.

Člen kapely Matt Kelly (bicí, bodhrán a vokály), nám prozradil, že jejich jméno pochází z trošky bostonského „folklóru“. John „Dropkick“ Murphy byl tamější fotbalista a trenér wrestlingu a boxu. V padesátých a šedesátých letech vedl boxerský tábor, kde se mu ale spousta boxerů před zápasy opíjela. John se tak snažil najít způsob, jak je udržet střízlivé. Nakonec se tak jeho tréninkový tábor stal spíš rehabilitačním střediskem a John „Dropkick“ Murphy jakousi bostonskou legendou. A protože Dropkick Murphys pochází z Bostonu, napadlo je, že by to mohl být skvělý název pro kapelu. Zbytek už je historie.

Trochu ironie na závěr. I když má jméno Dropkick Murphys spojitost se střízlivostí, taky dostáváte chuť na Guinness, když je posloucháte?

Zdroj: dyingscene.com

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com