Kids and Heroes
Proč se jmenujeme Delusion?
Michaela Klocová 31/01/2011 Proč se jmenujeme...?
A je tady další díl rubriky „Proč se jmenujeme…?“! A protože se snažíme, aby byla, co se žánrů týče, rozmanitá, po punku, folk-punku, rockabilly a třeba rock’n’rollu jsme zavítali také do hardcorových vod. Strakonickou partu DELUSION můžete na pódiích vídat sice už 16tým rokem, ale víte, jak přišla ke svému názvu?

Na počátcích roku 1993-94 se kapela současného názvu Delusion jmenovala Surface. V roce 1995 se přejmenovala z důvodu již tenkráte existující kapely Surface pocházející z Německa. Proč tedy název Delusion?

Je nadevše jasné, že podle druhu žánru, jakým se daná kapela ubírá, odpovídá i název. Představte si, že kapela hrající death metal by se jmenovala Power of Love, nebo Lemon Tree (kupříkladu)… směšné, že? A protože hrajeme HC, tak i za pomocí slovníku jsme se tenkrát přejmenovali na Delusion. Šlo o to, že v HC, a buhužel-bohudík je to tak, se zpívá o násilí, válce, bitkách a lhaní, svéprávnosti, utlačování, právu silnějšího, ideálech, ale i o přátelství… a podobně. Tak tenkrát jsme za pomoci slovníku našli název Delusion – sebeklam (každej, ať si dá svůj význam).

Myslím si, že je to název poměrně věcný a snad vystihující naše podání HC stylu a i snadno zapamatovatelný. V polovině devadesátých let Delusion převážně oslovovaly svou tvorbou stoupence myšlenky straight edge a texty tomu i převážně odpovídaly. Byla to taková doba, kdy se HC dění tady u nás v Čechách téměř a převážně ubíralo tímto směrem. Vazby na toto dění a vývoj ke hnutí sXe přineslo s sebou i poměrně dost fans v tomto okruhu. O pár let již ale kapela není tak striktní a někteří členové tuto myšlenku a především životní styl opouští. A na oplátku tak činí i někteří fans. Proč? To je spíše otázka pro ně samotné, ale v dnešní sestavě již tito zakládající členové nefigurují. Z vlastního rozhodnutí před pár lety z různých důvodů svoji činnost ukončily.

Důležité je však to, že se kapela dokázala udržet, nerozpadla se a v roce 2009 vydala novou a zatím poslední desku pod názvem Never!…Ever!…Forever!!!, což snad předchozí řádky jen potvrzují. Detailnější info o historii kapely v „BIU“ na: bandzone.cz/delusion. Mějte se fajn a někdy v PITU, HOLOMCI! Uncle Jimy

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com