Kids and Heroes
Proč se jmenujeme Dead Pope’s Company?
Michaela Klocová 10/01/2011 Proč se jmenujeme...?
V dlouhých a složitých názvech si kapely většinou zrovna nelibují – fanoušci si je špatně pamatují. To bylo ale čtyřčlenné partě ze Šumperka úplně jedno. Pro jistotu pojmenovali své aktuální album „Alcoholiars, Christians And Weasels (It took much more time than we thought)“ a kapelu Dead Pope’s Company. V prvním letošním dílu „Proč se jmenujeme…“ nám frontman Sam vysvětlí, jak partička okolo mrtvýho papeže na takový název vůbec přišla.

Ona to zas není nějak zábavná historka. Měli jsme hodně špatnej název, kterej ani nebudu zveřejňovat a vyměnili ho za ještě horší :D.

V době, kdy jsme se rozhodovali, že to změníme, bylo pár nápadů, ale pro slovo Company jsme byli rozhodnutí od začátku… Padlo pár nápadů, ale pořád se nám to nezdálo, až jsme na to prakticky nějak tak rezignovali a nechali to ležet… Po jedné zkoušce jsme šli na kafe. My jsme totiž trochu jiný punkáči. Pijeme silné italské espresso, Suntory whiskey a jezdíme na zkoušku 4 autama. To, že jsme buržoázní spratci, sem teď ale tahat nebudu. Prostě po jedné zkoušce jsme skončili v kavárně s televizí, kde tou dobou běžely zprávy o úmrtí Jana Pavla II., respektive, na každé stanici to do světa posílali po tunách. Takže bylo jasno. Přišlo nám to nesmírně vtipný a až teď v tom nacházíme hlubší význam. Jako třeba, že je to nesmrtelný jméno, protože když papež umře, tak tam hned šoupnou jinýho, víme… Navíc k tomu máme logo, ve kterým je to skrytý a někdo nám říkal, že to vypadá jako nějákej náboženskej symbol. Jsou to propletený začáteční písmena DPC.

O autorovi

"Šéfová". V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com