Kids and Heroes
Proč se jmenujeme Brain Drain?
Michaela Klocová 25/09/2010 Proč se jmenujeme...?
Naši novou rubriku „Proč se jmenujeme…“ jsme se rozhodli pojmout na střídačku – zahraniční kapela X česká kapela. A protože minulé číslo bylo o amerických Dropkick Murphys, logicky je dnes vystřídá skupina tuzemská. Kde se vzal název pražské party Brain Drain, jsme se ptali zpěváka Kráti.

Oficiální definice tohohle spojení zní – imigrace kvalifikovaných osob z rozvojových zemí, do zemí bohatých a rozvinutých. Naše inspirace je ale spíše z názvu alba od Ramones, které vyšlo v roce 1989. Mozkem, který s tím přišel, je bubeník Pavel. Tenkrát ale ještě v kapele byla naprosto jiná sestava.

Speciální význam bych asi hledal těžko, každopádně to do sebe pasuje a proto to asi tak je. O něco málo později jsme přemýšleli i o jiném názvu, ale po rychlých prvních akcích už to jaksi nešlo.

Jinak za těch pár let jsme v klubech zažili i pár slušných překlepů typu Rejn Drejn, či Rain Day. Za zmínku možná stojí název dávného předchůdce, v jistých kruzích „kultovní“ kapely s názvem Kund!a (či Kund!al). Tam jsem působil já a chvíli i Pavel. Tomuto názvu zas předcházely označení jako Asfalt, Chuchvalec či Klaxon. Písmeno X nám vůbec tenkrát přišlo velmi kůl.

A když jsme u těch názvů, tak „předkapela“ našeho basáka, Quentina, je zase soubor s názvem VVN (Velmi Vysoké Napětí). Tam působili tři spolužáci elektrikáři (elektrikáři to teda nebyli, ale to co studovali, to laici popsat nedokáží).

No já nevím, stručný a srdcervoucí příběh je asi u konce!

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com