Kids and Heroes
Připomeňte si Kids and Heroes premiéry roku 2014
Michaela Klocová 08/01/2015 Magazín

Rok 2014 je minulostí. Během uplynulých dvanácti měsíců jsme vám přinesli deset exkluzivních premiér, které byly průřezem českou hudební scénou. Představili se u nás osvědčení pardálové, ale i mladá krev. Ceníme si, že si pro stream svých nových věcí vybrali zrovna náš server, a tímhle článkem je ještě jednou připomínáme.

 

První premiérou roku 2014 se stala skladba Stay Free od brněnských BOY. Kapela, která se na scéně zjevila jako blesk z čistého nebe a způsobila patřičný rozruch. Milujte je, nebo nenáviďte, jak už psal Danny v recenzi.

Jako další šli se svou pokérovanou kůží na trh Rabies, punkrocková čtyřka sídlící v Bystřici nad Perštejnem. A protože kluci nejsou troškaři, šoupli nám na web hned celou A stranu chystaného vinylu Nevergreen & Always Rad!

Do třetice jsme se dočkali první česky zpívané premiéry, kterou k nám nahodili pánové z kapely Staré Pušky. Premiéra sentimentální skladby Stálo to za to, ve které si kratičký part střihnul i Whisky ze Slobodné Európy, se navíc stala i jedním z deseti nejčtenějších článků našeho webu za loňský rok vůbec.

V dubnu k nám do redakce dorazil Orient Express a s ním dvě ukázky z nového alba brněnských Bombs from Heaven. Take Me Away a Rocky Road, dvě odlišné skladby, dvě tváře kapely, country i punkrock, každej si našel to svoje.

Radost nám udělala taky dvojpremiéra ze společného splitka pražských Kung-Fu Girlz a Mělničáků Cirguz. Vinyl v duchu DIY, nahráno a smícháno ve studiu legendárního zvukaře ze Sedmičky Kuřete, obal z dílny Vlka (Horylesy.cz) a vydání na vlastní pěst. To všechno vynásobeno mocným křtem v klubu Buben. Oi!

V Praze jsme zůstali i po letní pauze – v říjnu jsme měli tu čest, že u nás představila svůj první singl z debutové desky kapela Worldhood. Song Random Nights pánové natáčeli v rakouském Grazu ve STRESS studios Toma Zwanzgera, kde točili třeba i Astpai nebo Despite Everything.

Další dvojpremiéra na sebe nenechala dlouho čekat. Splitko se rozhodli vydat i nejvýraznější bandy domácího Oi!, Muerti a Crossczech. Sedmipalec nazvali Summer hits vol 11° a u nás z něj vypustili dvě klasický lopaťácký hymny – Kámoš a Svátek.

S novým materiálem si na konci října řekli hlasitě o pozornost i Burning Steps. Čtveřice z Mostu nahrála loni dva nový songy ve studiu Mysterio u Dana Šatry ve Velký Chuchli, smíchal jim je Amak, a přes náš web vypustili hitovku I Won’t Let You Down.

A blížíme se do finále. Na začátku prosince jsme domluvili premiéru s opavskou partou Cocaine Party. Kapela, o který jsme v redakci neměli dost možná ani tušení, nám vyrazila dech. Energická skladba Everything is Broken jim loni vyšla na EP a my se těšíme na další novinky!

Poslední tečku za rokem 2014 udělala kapela Done and Gone z Tábora, která k nám na web nahodila rovnou celé jejich album Hope. Sympatie si kluci získali i tím, že CD plné melodického punkrocku pak vypustili volně ke stažení do vod internetu.

To bylo ohlédnutí za rokem 2014. Slibujem, že ani letos nepolevíme a pokusíme se pro vás ulovit kopu domácích hudebních novinek. A už teď vám prozradíme, že se v blízkých dnech můžete těšit na zbrusu nové Highstreet Hooligans (fb event), The Unholy Preachers nebo The Fialky!

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com