Kids and Heroes
Prima Donna – Living In Sin
Martin Suicide 26/05/2014 EP, Recenze

Losangeleští Prima Donna mi před pouhými pár dny nakopaly zadek svým vynikajícím živým vystoupením a nyní se mi na gramofonu točí jejich nejaktuálnější sedmipalec, vydaný k ještě probíhajícímu evropskému turné.

A stranu okupuje lehce hymnický a v poklidném tempu jedoucí song Living In Sin, komprimující v sobě powerpopový cit pro melodie se starým dobrým glamem a celkem moderním zvukem. Prima Donna tu tak trochu zní, jako byste vytvořili křížence Cheap Trick a Green Day, a ačkoliv je už pěkných pár let přirovnání k těm druhým zmíněným v podzemním rocku chápáno v zásadě jen pejorativně, v tomto případě tomu tak ale není. Prima Donna si berou to dobré tu i onde, aby vytvářeli rocknroll se svým vlastním ksichtem.

Strana druhá je ve znamení svižnější kompozice Rubbish, navíc výrazně využívající i dvě tajné zbraně kapely, klávesy a saxofon, dávající celku jak nový rozměr tak i totálně „vintage“ vyznění. V podstatě klasický melodický rocknroll čerpající z Rolling Stones či New York Dolls v té nejlepší tradici, a navíc přefiltrovaný skrze písek jihokalifornských pláží tak, jako ho před dekádami převáděli The Joneses či Berlin Brats.

Pokud vám učarovala melodika powerpopu i síla jednoduchosti glamových rifů, s Prima Donna nemůžete sáhnout vedle, a je tomu tak i na Living In Sin.

Info

Label: wandarecords.de
Rok vydání: 2014

Tracklist
  1. Living In Sin
  2. Rubbish

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com