Kids and Heroes
Přijďte s Jenny Woo protančit Marteny na ostravskou Skinhead Reggae Party
Tony Youngfield 17/04/2016 Pozvánky

Ne každý si potrpí na zavedené a ohrané oslavy „čarodějnic“ – adrenalinové pitky s ohňostroji a hořící hranicí, kdy k úrazu není mnohdy daleko díky kombinaci velkého množství lidí a obludné konzumace všeho, co teče. Přidejme k tomu stavění májky, její případné podřezávání a kácení a já mám jasno – raději strávím konec dubna na koncertě nebo na pouštěčce, ideální je kombinace obojího.

Pro ty, kdo mají podobný vkus jako já, mám pozvánku na pátý ročník ostravské Skinhead Reggae Party, jež se odehraje 29. dubna v Plan B Hardcore Cafe a bude se pyšnit dvěma živými interprety a partou ostřílených DJs. Mrkneme se, s kým budeme mít jako návštěvníci večírku tu čest.

Kanadskou divu, folkovou skinhead girl Jenny Woo, asi netřeba českému publiku příliš zevrubně představovat. Začínala s kanadskou lokální plešatou kapelou Kroovy Rookers (díky Iggymu za příběh a upřesnění!) a zjistila, že sólová dráha neodolatelné písničkářky s folkovými tendencemi, vědomím subkulturních kořenů, poselstvím dětí ulice a příchutí života working class by vůbec nebyla od věci. Upřímné songy, sympatický, avšak ostrý hlásek a tvrdohlavost srdcařské skinhead girl dělají z Jenny vypravěčku a mluvčí jedné postmoderní generace.

Neznámá samozřejmě není ani slovenská street punková kapela Cenzura, pohybující se na scéně již od roku 2000, jež se v tvorbě neomezuje pouze na oi!; naopak se můžeme dočkat i hudebního výletu do vod blízkých britskému 2 tone, jelikož pouliční zvuk Cenzury je okořeněn saxofonem a pánové se nebojí hrát na dvě doby. Po setech Cenzury a Jenny Woo ale návštěvníky ostravské Skinhead Reggae Party čeká ještě divoký taneční mejdan, o jehož vinylový doprovod se postarají zkušení DJs.

Desky budou roztáčet rude boys z Ostravy, působící pod názvem Pirate Rude Soundsystem, a pohybující se již nějakou dobu i na pražské scéně. Nebudou chybět ani plešatí pražští DJs Skins 1905, na jejichž pouštěčce jste se jistě už někde ocitli. Kromě klasik ska, reggae, rocksteady nebo oi! se ale z repráků bude ozývat i magickou energií oplývající northern soul, o to se postará pražský Mr. Cat, jehož znáte z tanečních soulových Prague All Nighter akcí. Početnou partu DJs doplní Joey67 z Bratislavy.

O autorovi

V K&H od června 2013. Od klasiky, jazzu, rock'n'rollu, country, rhythm'n'blues, swingu nebo rockabilly, přes ska, reggae, rocksteady, 2 tone, northern soul, punk, oi!, hardcore až po psychobilly, goth, surf, garáž, psychedelii nebo folk a celtic. 55% rock'n'roller, 69% skinhead, 77% punk rocker, 161% tolerant human being and hooligan gentleman. Bohemians 1905, St. Pauli. Music, writing, movies, friends and booze... Gimme more!!!

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com