Kids and Heroes
Přijď na koncert, zachraň prales 2: Benefice, oslava Scalp a návrat Thalidomide
Redakce 09/11/2017 Pozvánky

Stejně jako minulý rok proběhnou i letos benefiční koncerty s cílem zachránit část pro život tolik důležitého a po celém světě neustále decimovaného deštného pralesa. Minulý rok se vybíraly peníze na odkup pralesa na Sumatře, kde působí organizace Prales dětem (projekt Green life). Během tří koncertů se podařilo vybrat 14 300 Kč a odkoupit tak krásných 16 arů pralesa!

Letos se pořadatelé rozhodli podpořit další malou organizaci – kolektiv Bosque Medicinal, který působí v Ekvádoru. Tento malý spolek buduje ve zdejším pralese ekologickou rezervaci EL PARAÍSO. Projekt založili čeští aktivisté, a tak se můžete o projektu ekologické rezervace dozvědět v češtině na jejich webu.

Benefiční koncerty proběhnou:

PÁTEK 17. 11. 2017 v Liberci (PIVNÍ BAR AZYL)

SOBOTA 18. 11. 2017 v Brandýse nad Labem (SALOON BAR)

Kapely, které akci podpoří:

THALIDOMIDE
Po opravdu dlouhé pauze je tahle jedinečná kapela zpět! Chytlavý, a přesto nepodbízivý punk-rock, křížený s osmdesátkovým hardcore, je kombinace, kterou v Čechách snad nikdo jiný nehraje. Na Thalidomide je sympatická i názorová a přístupová stálost, která trvá již 20 let!
JET8
Známá pražská ska-core sebranka se po roce vrací na místo činu. Jet8 mají projetou Evropu křížem krážem, o rodné hroudě ani nemluvě. Poslední LP Music Industry Sucks je našlapané od začátku do konce.

VICTIMS OF HATE
Pražská kapela hraje svůj metal-crust načichlý hardcore už více jak 15 let. Na kontě má několik CD, které vyšly u známých českých labelů (PHR, Cecek) a nyní vydávají společně se SCALP své první split LP. Pár ukázek z jejich strany naleznete na bandzone.

APOLITA
Zjevení na české DIY punk scéně. První LP téhle mladé moravské punkové krve posadilo nejednoho milovníka punk/hardcore na zadek. Apolita již jednou v Azylu hrála a obecenstvo tenkrát buď stálo s otevřenou papulou, anebo zběsile křepčilo. Nedalo se jinak než pozvat kapelu znovu. Nové EP k poslechu zde:

SCALP
Scalp slaví 10 let. A to téměř na den přesně (první koncert proběhl 16. 11. 2007). Kolik se toho za tu dobu změnilo? Kolik lidí se za tu dobu protočilo (jak v kapele, tak v regionální punkový scéně)? Jak jsme se za tu dobu změnili my samotní?

ROŽAVA
Další D. I. Y. rubanice přímo z Brandýsa a okolí. Hoši jedou na plný obrátky a obecenstvo tak dostane pořádnou nálož těžko-tonážního hardcore-punku v crustovym kabátě. Jejich 20minutovej set dokáže rozpraskat ušní bubínky i se špuntama! (Kapela vystoupí pouze 18. 11.)

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com