Kids and Heroes
PREMIÉRA: Poslouchejte ukázku z desky Nerd Love pražských Worldhood
Michaela Klocová 03/10/2014 premiéra

Random Nights je první singl, z připravované 12″ debutové desky pražských Worldhood, která vyjde začátkem příštího roku. Bude se jmenovat Nerd Love a celkem by se na ní mělo objevit 13 věcí (11 nových a nikdy nevydaných, 2 starší, ale nově a lépe natočené). A nám je ctí, že vám tu první vlaštovku můžeme přinést v naší premiéře.

Nerd Love vyjde na vinylu na vlastním labelu kapely No-Fi Records, tzn. vydávají si to sami, ale ani v nejmenším se podle svých slov nebrání spolupráci s ostatními labely, kdyby měl někdo zájem se na desce podílet, klidně se ozvěte. Na grafice k desce spolupracují Worldhood s Ondrou z Horylesy.cz.

„Random Nights jsme natočili už v dubnu v rakouském Grazu ve STRESS studios Toma Zwanzgera. Vypadnul nám tenkrát na turné koncert mezi Vídní a Koperem ve Slovinsku, tak jsme se rozhodli vyzkoušet studio, kde točili kluci z Astpai a Despite Everything. Nahrávku míchal Tom Zwanzger a s masteringem pomohl Tomáš Koula. Byli jsme nadmíru spokojení, takže jsme se do Grazu vrátili na konci srpna a nahráli většinu toho, co se na desce objeví. V Praze teď svépomocí dotáčíme to, co jsme u Toma nestihli,“ komentuje zrození debutu zpěvák a kytarista Kejmy.

Kdo bude desku míchat a mastrovat se v tenhle moment ještě neví, pánové navíc plánují jeden netradiční kousek – rozhodli se, že než výsledný mix a master někomu zadají, zkusí vybrat člověka, se kterým budou spolupracovat, trochu soutěžní formou.

„Plánujeme zveřejnit jednu písničku ve formě stop a necháme komunitu hudebních inženýrů, ať nám jí zkusí smíchat. Je to snaha jít trochu proti zavedené praxi, kdy kapely oslovují velká jména a velká studia, ve víře, že právě ty zavedená jména budou také automaticky garantovat dobrý zvuk. A často tak platí velké sumy právě za to „jméno“, které se objeví na obalu. Věříme, že v dnešní době může dobrý a zajímavý výsledek nabídnout i nadšenec, co si muziku míchá sám doma, i třeba na relativně lo-fi vybavení,“ dodává k aktuálním plánům.

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com