Kids and Heroes
Předvánoční šílenství zachvátí plzeňskou Lampu. Stoner i hardcore v rámci Snowstone #2
Tony Youngfield 16/12/2019 Pozvánky

Někteří na konci roku rádi bilancují nebo si užívají „svátky klidu a míru“ za doprovodu stupidní televizní zábavy a přežírání. Jiní ovšem těmito nesmysly nemarní čas a pálí dál v rytmu rock’n’rollu, vstříc věčným průserům a nepředvídatelným dobrodružstvím. Ta druhá sorta bude mít před svátky svátek v plzeňském klubu Divadlo Pod Lampou. Hudebně se budeme motat kolem stoneru, doomu nebo hardcore – a kdo že 21. prosince v Lampě za hustého sněžení zahraje?

Zahraničními hosty budou tentokrát rakouští Ozymandias z Lince. Těžko zařaditelný hybrid kombinuje uřvaný grunge s metalem do zcela neotřelé podoby, bláznivá atmosféra je dokreslena hrou na děsivě znějící varhany. Ideální hrůznost pro zpestření adventních dnů. Kašlete na kalendář.

Olomoučtí Greynbownes jsou na scéně poměrně čerstvým jménem, avšak za krátkou dobu si dokázali získat příznivce svým koktejlem stoneru s příchutí pouště, ostrých riffů a zároveň zamyšlených bluesových nálad. Přidejme k zajímavé hudební stránce krásný přebal prvního alba „Grey Rainbow From Bones“, evokující vzpomínky na obaly desek Baroness nebo Kvelertak, a máme tady šanci na další stonerovou naději.

Mezi kapelami předvánoční chumelenice nesmí chybět ani domácí BOOST, takřka all star parta, poskládaná z členů mnoha místních kapel, ať už stále hrajících, nebo zaniklých. Párkrát jsme je zmínili – savage hardcore lopaťárna, uctívající legendární zkušebnu na Jižáku nedaleko samotné Lampy.

Naši staří přátelé Acid Row se na své nejen pískem zaváté cestě nikdy nezastavili. Ať z Tachova nebo Klatov, vzali to přes Plzeň, aby zakotvili v Praze, a jezdili vražedná tour nejen po ČR, ale i Evropě. Jejich pověst je předchází – stoner punkové tornádo rozmetá vše v okruhu čísla šelmy. Duel strachu a vzteku, skřípajícího rezavého železa a nelítostné pouště. Bonnie a Clyde pro otrlé romantiky, kráčející pustinou oběma nohama v pekle.

Vstupné na tuhle taškařici je pouhých 120 vočí, výmluvy nebereme. Mrkněte ještě na střízlivou upoutávku.

O autorovi

Sometimes antisocial, always antifascist. Sailor of rock'n'roll since 2007, journalist since 2013. DJ Tony Looney Drill since 2018. You have no right to know anything more about me.

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com