Kids and Heroes
Před The Gaslight Anthem si v Praze zahrají The Scandals
Redakce 22/04/2015 Pozvánky

The Gaslight Anthem oznámili předskokana jejich pražského koncertu, který se uskuteční 15. června v Roxy. Volba padla na The Scandals, jejichž živelná vystoupení jsou pověstná.

Čtveřice pankáčů vystupující pod názvem The Scandals se dala dohromady v roce 2004 v New Jersey a jak sama říká, do dnešního dne strávila víc času v koncertní dodávce než ve svých vlastních postelích. „The Scandals jsou koncertní kapela. Když nejsme na turné, Jared vezme akustickou kytaru a jde vyřvávat do klubů, barů nebo na parkoviště, protože to jsou místa, kde tahle hudba žije – na ulicích, na cestách.“ říká skupina, která si z důvodu častého vystupování dala načas i s vydáním prvního alba. Americký trh se jejich dlouhohrajícího debutu The Sound Of Your Stereo dočkal až v roce 2010 a evropský ještě o čtyři roky později  – v roce 2014, kdy The Scandals vydali nosič Time Machines – pro Evropu speciálně vytvořenou kompilaci jejich EP Trenchknife doplněnou o pět nových skladeb.

V roce 2013 byla kapela vybrána do programu Red Bull Sound Select, který jí následně s celosvětově proslulým koncernem Red Bull vynesl dlouhodobou spolupráci a účast na nespočtu prestižních hudebních festivalů. A nejen to. Red Bull Sound Select svedl Scandals dohromady i se zpěvákem The Gaslight Anthem Brianem Fallonem, se kterým pro tento projekt natočili pár skladeb.

The Scandals zahájí pražský koncert The Gaslight Anthem zhruba v 19 hodin. Hlavní hvězdy večera ovládnou pódium o necelou hodinu později.

THE GASLIGHT ANTHEM

Čtveřice Gaslight Anthem pocházející z New Jersey debutovala v roce 2007 deskou Sink Or Swim a ještě v témže roce hostovala na turné Social Distortion a koncertě Bruce Springsteena v Hyde Parku. V roce 2008 se stali první kapelou, kterou dal renomovaný hudební časopis Kerrang! na titulní stranu, aniž by o ní dříve napsal jediné slovo. Vysvětlil to prohlášením „Tohle je kapela, o které v roce 2008 ještě hodně uslyšíme“. A nemýlil se.

V tom samém roce skupina vydala zlomové album The ’59 Sound, díky kterému se začalo jméno Gaslight Anthem skloňovat i v Evropě a kapele se otevřela cesta k největším evropským festivalům. V roce 2009 tak mj. stanula na pódiu v Glastonbury, kde se opět setkala s Brucem Springsteenem, který si s kapelou v rámci jejího tamního vystoupení spontánně zazpíval titulní píseň desky The ’59 Sound. Ne náhodou se o pár let později Gaslight Anthem uzavřeli do nahrávacího studia s producentem Brendanem O’Brienem, který mj. spolupracoval také se Springsteenem. Handwritten, v pořadí čtvrté album, které ze spolupráce Gaslight Anthem s O’Brienem vzešlo, opět bodovalo – v osmi zemích dokonce v TOP 10. Posledním zářezem do diskografie skupiny je její loňská nahrávka Get Hurt, kterou produkoval Mike Crossey (Arctic Monkeys, Jake Bugg, The 1975 aj.).  Album, kterého se jen za první týden prodalo 33 000 kopií, debutovalo v hitparádě časopisu Billboard na 4. místě v TOP 200, na 1. pozici v kategorii „alternativních alb“, na 4. příčce v prodeji digitálních desek a na 2. místě v Top Rock Albums.

Koncert pořádá NuCoast. Vstupenky jsou k dostání v sítích Eventim a Ticketportal.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com