Kids and Heroes
Pražští Dirty Blondes slaví deset let na scéně novou deskou Freedom
Redakce 29/04/2020 Cz/Sk, Novinky

Dirty Blondes vydává v pořadí třetí desku s názvem Freedom. Deska vychází digitálně 29. 4., čímž kapela zároveň oslaví 10 let na scéně. Původně plánovaný křest spojený s vydáním se vzhledem k situaci přesouvá.

Materiál na nejnovější desku vznikal zhruba 2 roky. První vlaštovky mohli fanoušci zaznamenat už v červnu 2018 rockovou vypalovačkou Take It, v listopadu téhož roku následoval singl Freedom. Oba singly doprovázely videoklipy pod taktovkou režiséra Radima Kallera.

Téma svobody jako motiv celé desky nebyl vybrán náhodou. “Svoboda je pro nás silné téma a proto i texty, které jsou na desce se toho více či méně dotýkají. Ať už se jedná o svobodu člověka ve společnosti, ve vztahu, ve vyjadřování vlastní vůle i nespoutanosti. Jedná se většinou o námi odžité výpovědi, pohledy na životní situace i momentální duševní stavy,” přibližuje vznik konceptu i textů zpěvačka Dana Yousifová.

Deska se natáčela ve studiu Svárov s Lukášem Martínkem a studiu Golden Hive pod dohledem Ondřeje Lukeše a Amáka, který se postaral také o mix a master.

S datem vydání byl původně spojený i křest desky, který měl proběhnout v pražském klubu Futurum. Ze zřejmých důvodů se křest přesouvá na podzim, o nadupaný zážitek tak fanoušci rozhodně nepřijdou. Vzhledem k uvolnění vládních opatření hodlá kapela dle svých slov uskutečnit “Crash Test Křest” pro omezený počet lidí 29. 5. v Gauči ve Stromovce, tedy o měsíc později.

Deska je k poslechu na Spotify, Dezzer nebo Bandzone.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com