Kids and Heroes
Praha přivítá deathrockový kabaret s KatzKab a The Last Days Of Jesus
Martin Suicide 28/02/2016 Pozvánky

V pátek 4. března se v pražském Basementu Baru objeví dvě z nejoriginálnějších současných dark punk/deathrockových kapel Evropy – průkopníci slovenského dark punku The Last Days of Jesus a pařížští deathrockoví kabaretiéři KatzKab.

Dlouhá, předlouhá léta naší domovinu nenavštívila dark punk/deathrocková veličina The Last Days of Jesus, a tak je nejvyšší čas pozvat je zpět do Čech. Kapela, která platí za jedno z nejzajímavějších evropských uskupení žánru, poslední dobou koncerty šetřila. A když už se někde objevila, bylo to většinou v hlavních časech na některém z velkých zahraničních gotických festivalů jako Wave Gotik Treffen (kde hráli před Cinema Strange a The Damned) nebo polský Return to The Batcave.

Jako speciální host vystoupí vůbec poprvé v Čechách svébytné uskupení KatzKab. Vezměte deathrock, kabaret, voodoo, příběhy o vraždách, minimalistickou elektroniku, nasurflé kytary, ženský zpěv… a máte hrubou představu, co čekat.

Unikátní pojetí „deathrockového kabaretu“ se začalo klubat na svět už před více deseti lety v řadách ansámblu Katzenjammer Kabarett. Ten se už od vydání své eponymní prvotiny roku 2006 zařadil mezi kapely, které ze záplavy nových formací žánrově vyčnívaly. Bylo to hlavně díky neotřelé kombinaci kostlivčí energie deathrocku s cynismem, magií, nadsázkou a absurditou ztemnělého výmarského kabaretu, která Katzenjammer Kabarett vydobyla velmi dobré renomé.

Rok po pohřbu Katzenjammer Kabarett léta páně 2013 se hlavní pachatelé (pánové Klishee a Mr. Guillotine) vrátili na místo činu obohaceni o nový hlas – charismatickou zpěvačku Vik B. Z Katzenjammer Kabarett zbyl Katzkab, což ovšem nemělo naznačit žánrové osekání tvorby. Naopak – současná inkarnace jde v míchání stylu ještě dál než předtím. To trojice dokázala na vydařené debutové řadovce „Objet N°1“, kterou vydal kultovní americký label Project Records. Jak tato nakažlivá hudební směs, koncertně vedená charismatickou Vik B, odívanou do vlastních makabrózních módních kreací, funguje naživo?

To se vůbec poprvé v ČR můžete dozvědět na vlastní oči i uši v pátek 4. března v Basement Baru. O DJskou afterparty se navíc postará hudební mozek KatzKab, pan Klischeé.

Pokud vás tedy táhnou ty nejzajímavější podoby dark punku a deathrocku, máte 4. března možnost je zažít. Dance, skeletones!

THE LAST DAYS OF JESUS (SK), KATZKAB (F) + afterparty Klischeé
4. března 2016 (20:00) – Praha, Basement Bar (Francouzská 76) Vstup: 290 Kč na místě

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com