Kids and Heroes
Prague Conspiracy – Renegades
Danny 20/06/2013 CD, Recenze

V rubrice „Ptáme se další zbytečné kapely: proč jste vůbec vznikli?“ byste Prague Conspiracy hledali těžko. Samozřejmost, s jakou se vypořádali s odchodem zpěvačky, navíc anglického native spíkra, mi hlava pořád ještě nebere. Vyhnuli se obávanému ska kolovrátku a pustili se s jasnou vizí do úplně nového konceptu kapely a to je pro mě jednou z posledních nadějí, že ne každá změna musí nutně být změna k horšímu.

Dlouho očekávaný a odkládaný debut s názvem Renegades je tady. Silueta Lancasteru na precizním artworku chrlí bomby na žižkovský bajkonur pod stínem palcátu vítkovskýho Jeníka, a ve spojitosti s názvem kapely je tak trošku projevem lokálního patriotismu, dokazujícího, že Praha není dobrá jen ve zpětném zrcátku.

Logická sázka na jistotu je otevřít celou desku songem Silence, a tahle svěží pecka, která poprvé ukázala novou konspiračku, za poslední rok a půl ani krapet nevyčpěla. Stejně tak vynikajícím, ne-li lepším kouskem, je i druhá klipovka Where’s Michael. Zato naprostým překvapením je Crazy You, jednoznačně největší hitovka celého alba, s dobře zapamatovatelným refrénem a vychytanými kytarami. To o těch kytarách platí i o Burn We Say, kde si pánové vyloženě pohráli s vyzněním celých slok, včetně pianinové mezihry. A právě to, co tmelí celou kapelu v originální, funkční celek, jsou klávesy, ať se soundem hammondek, nebo disco synťáků v závěrečné Civilised. Rozhodně nevynechejte ani uvolněnou a soulem nasmrádlou titulní skladbu Renegades či naspeedovanou Fall Of Rock’n’Roll. S Anetiným zpěvem je pak kompletní deska vražedný mix Epoxies, The Sounds a Bombshell Rocksvčetně všeho, co celá banda posbírala cestou. Plusem je vydání desky ve vlastní režii a možnosti kompletního stažení zdarma na bandzone profilu kapely. Jedenáct tracků je tak akorát, žádná vata a ještě večer ve sprše budete přemýšlet, kde kurva ten Michael teda je. Renegades jsou poctivým a chytlavým albem kapely, která si svůj statut vyjezdila. Prague Conspiracy jsou totiž továrnou na hity.

Uvědomuju si, že jsem se úplně záměrně vyhýbal slovu pop. Hm, je to pop. Ale sakra dobrej!

Tracklist

01. Silence
02. Enemy
03. Crazy You
04. Surrender
05. Where’s Michael
06. Gotta Gotta Go
07. Burn We Say
08. Renegades
09. Fall Of Rock’n’ Roll
10. Into The Unknow
11. Civilised

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com