Kids and Heroes
Post hardcore Cave In přivezou do Prahy novou desku
G.Zs 23/05/2019 Pozvánky

Dnes již takřka zapomenutá legenda, která stála u zrodu celé jedné hardcorové epochy, to jsou bostonští Cave In. Pokud vás tahle netradiční forma hardcoru taky tak uhranula, společně s Five Seconds To Leave je uvidíte a uslyšíte v pražském Café V lese už tohle úterý 25. června.

Cave In na svém začátku na konci 90’ let kluci experimentovali s metalcorem. Parta z Massachusetts vsadila na experimentátorský post hardcore se spoustou vazbení, gradací a vrstvení kytarových ploch s výraznými melodiemi. Desky Jupiter a Anathema je vystřelily až na oběžnou dráhu. Ale smlouva s velkou společností jim zlomila vaz a v roce 2006 kapela přestala na tři roky hrát. Poslední dekádu už zase kluci, kteří jednu dobu sdíleli zkušebnu třeba s Converge, znova tvoří a koncertují. Jejich pražské vystoupení by si neměl nechat ujít nikdo, kdo má rád kytarovou a progresivní muziku.

V těchto dnech je ke slyšení jejích novinková deska Final Transmission. Vy si jí můžete poslechnout níž.

O autorovi

Jsem přímý potomek Ježíše Krista z paralelního vesmíru, ve kterým je Ježíš záporák, který vymyslel punk už 200 let před Kristem, a ve kterým není Chuck Norris mužem, ale pastelkou, která obsáhne celé barevné spektrum. Ale nikdo ji nepoužívá. Kde členové kapely ABBA jsou ve skutečnosti tajný drogový kartel a kde Jirka Kára je ministr financí Spolkové republiky SS Division.

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com