Kids and Heroes
Poslouchejte první Kids and Heroes Poetry Session pod taktovkou Johnnyho Násilníka
Johnny Násilník 26/01/2016 Magazín, Program K&H Radio Show

Pamatujete si scénu z filmu Control, kdy John Cooper Clarke otevírá koncert Joy Division svou básní Evidently Chickentown? Nemíchala snad Patti Smith punk s poezií? Jistě, v dnešní době může nabýt pocitu, že je poetická duše, kdekdo, obzvlášť pokud pověsil na internet nějaký svůj ubrečený cint a dostal víc než pět lajků. Řeknete dnes slovo poezie, a většina lidí odvrátí zrak, jako by se dívali na zdechlinu. Ti, co nadšeně povstanou, budou z velké části zoufalí honibrci, znuděná arty děcka, co by ráda byla umělci, a kavárenští hipsteři vůbec. Navzdory tomu si Johnny Násilník do studia pozval šestici autorů, kteří možná ukážou, že i poezie může bejt punk.

V úterý v sedm večer startuje první Kids and Heroes Poetry Session, ve které kromě pochybného moderátora uslyšíte Natálii Paterovou, Miroslava Sosoie, Annu Prstkovou, Jiřího Ferynu, Marii Patovou a Martina Zikána. Nečekej rýmované zamilované esemesky ani žádné „hezké básničky“, spíš špínu z kanálu, ze kterýho se prý snad dá na svět dívat i romanticky. A samozřejmě nebude chybět pořádná porce naštvaný garážový muziky.

Premiéra úterý 26. ledna od 19:00 do 21:00 na streetculture.cz.

O autorovi

Jsem král panku, nikdo není víc pank než já. Napsal jsem dvě knížky, jedna se jmenovala Pank a druhá jinak, protože Pank se jmenovala už ta první.

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com