Kids and Heroes
Poslechněte si hutný a špinavý debut brněnských sludge-metalistů Nikander
Danny 27/04/2018 Cz/Sk, Novinky

Na debutové album brněnských Nikander jsme čekali velmi netrpělivě, jelikož dvě písničky z jejich eponymního EP z roku 2016 slibovaly silný zážitek. 20. dubna konečně vyšla Sekyra prohnaná kolenem.

Do osmi tracků zahrnuli Nikander i oba songy z EP, což není na škodu. Celé album dává kapela volně k poslechu na svém bandcamp profilu, definitivní rozhodnutí mezi češtinou a angličtinou ale na debutu ještě nepadlo. Sekyra prohnaná kolenem vyšla na vinylu ve dvou barevných variantách u Day After Records. Za zmínku stojí i povedený obal, který vytvořil Jindřich Janíček.

Nikander pokřtí svou desku spolu s Rutka Laskier (jejich ještě čerstvější album Protiklady je k poslechu zde) 27. dubna v pražském Café V lese.

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímalo, co si vzít na sebe. Chodí řvát na fotbal, pít na koncerty a číst do hospody. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com