Kids and Heroes
Podívejte se, jak folkař Iron & Wine coveruje GWAR přímo před jejich zraky
Danny 23/11/2015 Novinky, Zahraniční

Internetový magazín The A.V. Club už pár let hostí ve své kanceláři sérii hudebních vystoupení s názvem A.V. Undercover, v nichž muzikanti coverují písničky z předem zveřejněného seznamu. V pořadu už vystoupili třeba Against Me! se svou verzí Janie Jones od The Clash, Ceremony s coverem Violent Femmes nebo Rise Against se Sliver od Nirvana. Tento měsíc se americký folkař Iron & Wine pustil do Sick Of You od GWAR a ve videu si můžete vychutnat nejen jeho verzi, ale i reakci samotné kapely. Iron & Wine má s covery už nemalé zkušenosti, letos vydal album předělávek s názvem Sing Into My Mouth a na něm si pohrál se skladbami Talking Heads nebo Johna Calea.

GWAR v A.V. Undercover vystoupili několikrát a zahráli už písničky od Kansas, Billy Ocean a Pet Shop Boys. Naposledy se tak stalo minulý měsíc, kdy si vzali do parády She Bop od osmdesátkové hvězdy Cyndi Lauper, který se poměrně záhy zvrhnul v Blitzkrieg Bop od Ramones. Po smrti původního zpěváka Dave Brockieho, který vystupoval pod jménem Oderus Urungus, se stal frontmanem kapely nový charakter Blothar. Pod jeho maskou se ukrývá Michael Bishop, který už dříve v GWAR vystupoval jako baskytarista v roli Beefcake The Mighty. V A.V. Undercover uctili GWAR s Blotharem za mikrofonem Brockieho památku začátkem roku songem West End Girls od Pet Shop Boys, na který navázali People Who Died od Jima Carolla. Oderus died, died!

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímalo, co si vzít na sebe. Chodí řvát na fotbal, pít na koncerty a číst do hospody. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com