Kids and Heroes
Plzeňští snílci teepee se představují prvním singlem
Tony Youngfield 31/12/2015 Cz/Sk, Novinky

Hudebního fanouška ze všech dárků nejvíce potěší právě nový materiál k poslechu – Vánoce by neměly být výjimkou, právě naopak. Proto vám přinášíme zprávu o dvoučlenné senzaci plzeňské scény s názvem teepee, která nahrála první oficiální singl s názvem Albatross.

O sympatické dvojici hudebníků jsem se zmínil v reportu z Plzeňské noci – zaujali mě již před nějakým časem v plzeňském klubu Divadlo Pod Lampou. Kytaristka Tééra a písničkář Mejsn jsou překvapivým zjevením, myšleno naprosto kladně a v pozitivním slova smyslu – projekt, jako je ten jejich, na místní scéně, a nejen zde, chyběl. Jemný umělecký projev, zasněné zpěvy i zvuk obou kytar a odvaha zvukově experimentovat a hledat nová vyjádření, to vše dává dohromady kouzelnou kombinaci, které se jen těžko odolává. Obzvláště, když člověk většinou poslouchá uřvanější věci a divočejší žánry, působí teepee s jejich tvorbou jako balzám na zničené uši.

Myslím si, že pro posluchače by mělo být důležité to, jestli umělec vložil do tvorby dostatek ze sebe, jestli do ní dal srdce. Řekl bych, že u teepee se nemusíme ničeho obávat. Místy jsou jejich songy tak tajemné zvukem i textem, že kdybych měl přirovnat jejich projekt k nějakému literárnímu směru, byl by to magický realismus. G. G. Márquez by měl radost. Zaposloucháte se, necháte se unést, ale když je song u konce, nejste si jisti, jestli to byla skutečnost, nebo jen vaše bohatá fantazie. Dost keců, dejte si singl Albatross od plzeňských tepee.

O autorovi

V K&H od června 2013. Od klasiky, jazzu, rock'n'rollu, country, rhythm'n'blues, swingu nebo rockabilly, přes ska, reggae, rocksteady, 2 tone, northern soul, punk, oi!, hardcore až po psychobilly, goth, surf, garáž, psychedelii nebo folk a celtic. 55% rock'n'roller, 69% skinhead, 77% punk rocker, 161% tolerant human being and hooligan gentleman. Bohemians 1905, St. Pauli. Music, writing, movies, friends and booze... Gimme more!!!

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com