Kids and Heroes
Planetrox: Pojďte zkusit štěstí a zahrajte si na festivalu v Kanadě
Redakce 16/03/2015 Magazín

Planetrox je celosvětová hudební soutěž, jejímž hlavním cílem je představit šikovné mladé kapely široké veřejnosti. Česká republika/Slovensko se stala součástí soutěže již čtvrtým rokem. A o co tedy vlastně jde? Kapely z 11 různých zemí budou mít možnost přihlásit se do soutěže Planetrox a získat tím šanci zahrát si letos v září na festivalu Envol et Macadam v kanadském Québecu.

Letošního ročníku se budou účastnit hudebníci z Kanady, Spojených států, Francie, Velké Británie, Německa, Japonska, Číny, Malajsie, Indonésie, Mexika a v neposlední řadě také České republiky.

Envol et Macadam je jednou z nejpopulárnějších událostí odehrávajících se na území města Québec, která již tradičně nabízí začínajícím kapelám šanci být součástí kulturní události, kterou každý rok navštěvuje přes 20 tisíc nejen hudebních příznivců, ale i profesionálů z hudebního průmyslu. V uplynulých letech již na festivalu vystoupily kapely jako Bad Religion, Sum 41, Millencolin, Blood for Blood, Pennywise, Hatebreed, The Vandals nebo Lagwagon.

A jak vlastně Planetrox funguje? Zaregistrujete vaši kapelu, zaplatíte registrační poplatek 15 dolarů a vyberete jednu z vašich skladeb, o které si myslíte, že by mohla zaujmout (musí jít pouze o vlastní tvorbu, převzaté věci nejsou povoleny). O vašem postupu budou rozhodovat jak fanoušci, tak i odborná porota. Hudební styl není přímo vyhraněný, takže je jedno, zda hrajete punkrock, hardcore, metal, indie, rock nebo třeba ska.

Přihlásit se můžete do 1. května 2015 na stránkách www.planetrox.ca pod kolonkou Czech Republic/Slovakia.

Z každé země bude vybrána pouze jedna kapela, která dostane plně hrazenou cestu do Kanady a pobyt v 5 hvězdičkovém hotelu po dobu festivalu Envol et Macadam v Québecu, který se bude odehrávat 10. – 12. září 2015. Finále proběhne 27. června v legendárním pražském klubu 007.

Výherci minulého ročníku 2014 na území České republiky/ Slovenska byli From Our Hands z Bratislavy.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com