Kids and Heroes
Pipes and Pints se po roce ukázali v Praze a nezklamali
Michaela 04/04/2011 Reporty
Už je to nějaký ten pátek, co se Pipes and Pints naposled prohnali podiem nějakého pražského klubu. Aby si domácí fans nezačali myslet, že je kapela zanedbává, přichystali pro ně na 2. dubna koncert v Rock Café, kde se předvedli po boku zahraničního hosta – Church of Confidence z legendárního berlínského klubu Wild at Heart.

Celý večer otevírala pražská parta Kung-Fu Girlz. Kdo se nechal zmýlit názvem a čekal, že na podium napochoduje skupina slečen, byl vyveden z omylu – něco málo před devátou se na něm objevilo pět fešáků. A přestože „holkám“ vyšlo teprve na sklonku minulého roku první demo, hned od začátku koncertu působily jako ostřílená kapela. Nějak takhle by to mohlo znít, kdyby se Circle Jerks rozhodli přibrat dalšího kytaristu a pustit se do vln lehce melodičtějšího kalifornského punkrocku!

Celá jejich show stála hlavně na zpěvákovi – ten místy svými tanečními kreacemi připomínal Iana Curtise při epileptickém záchvatu, jindy se zase vydával mezi rychle se rozrůstající publikum pod podium, ze kterého ne náhodou visela vlajka Good Night White Pride. Stejně jako Pipes and Pints se sympatiemi a plnou podporou GNWP netají, i Kung-Fu Girlz se na adresu této organizace vyjádřili pozitivně. Text jedné z jejich písní – „We’re the people not blacks or whites…“ – pak mluvil za vše. Na úplný závěr setu se pánové předvedli s coverem hitovky Sonic Reducer od Dead Boys, který se stejně jako celý jejich koncert dočkal zasloužených ovací.

Pokud si dobře pamatuju, další vystupující kapela Church of Confidence se v Praze ukázala naposled před dvěma lety na Chmelnici. Tenkrát, i přes povedený koncert tohohle tria z Německa, se je Pipes and Pints, tehdy v roli předkapely, povedlo „strčit do kapsy“. Chvíli to tak vypadalo i v sobotu večer – Church of Confidence byli přijati celkem chladně a atmosféra by se dala označit jako klid před bouří. Jakmile ale spustili hymnu Only One Flavour, všechno se otočilo o 180 stupňů, koncert začínal mít konečně grády, počet pogujících lidí stoupal a spolu s ním i teplota vzduchu v Rock Café. To už se ale pomalu schylovalo ke konci jejich koncertu. Když se pak kapela po vyvolávání publikem vrátila zahrát přídavek, z úst kytaristy a zpěváka Uliho se ozvalo: „Zahrajeme teď song od nejlepší rock’n’rollové kapely na světě!“ A určitě jsem nebyla jediná, kdo nečekal, že začnou znít tóny právě Going to Brazil od Motörhead.

Spolu s blížící se jedenáctou hodinou se rozezněly dudy, na scénu vtrhli Pipes and Pints a začala bestiální punkrocková jízda. V tu chvíli už bylo Rock Café víc než slušně zaplněno a rozdíl mezi „na podiu“ a „pod podiem“ se začínal ztrácet. Pipes se do toho jako vždy obuli s neskonalým nasazením, nově ale mezi známými songy dali prostor i zbrusu novým kouskům – které se objeví na chystané desce – a ani ty nebyly výjimkou a běsnícím davem byly přijaty s nadšením. Fanoušci byli zkrátka rádi, že se jim „jejich“ kapela vrátila z Anglie, a radost z hraní před domácím publikem nemuseli skrývat ani Pipes. Pohled na všechny členy kapely, jak si koncert opravdu užívají a upřímně se baví, pak vykouzlil úsměv ne na jedné tváři.

Podobně ale jako Uli z Church of Confidence, který chtěl od lidí slyšet, kdo že je ta nejlepší kapela, ani zpěvák Mike z Pipes and Pints se nedočkal zrovna pochopení, když se při songu Braveheart snažil přimět lidi k circle pitu a později k wall of death. To byla ale také jediná lehká vada na kráse sobotní party, kterou zakončilo pětiminutové skandování a už opravdu poslední přídavek.

Noc ale ještě zdaleka nekončila! Pro ty, kdo stále neměli dost, byla naplánovaná afterparty. Tentokrát ale ne jako před dvěma lety v Blind Eye, nejlepší české hospodě, jak říkali Church of Confidence… Z této akce byla jen jedna cesta dál – a to do Mighty Baru.

… tradičně výborný fotoreport najdete na webu Vojty Floriana.

O autorovi

Šéfová. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com