Kids and Heroes
Pipes and Pints chtějí nahrávat v Kalifornii, prosí fans o pomoc
Redakce 20/10/2015 Cz/Sk, Novinky

Pipes and Pints plánují dobrodružnou cestu, kterou by si chtěli splnit si sen: podniknout cestu do slunné Kalifornie, kde je původní domov jejich zpěváka, natočit tam nové album s renomovaným producentem Ronnie Kingem, společně si zasurfovat a zároveň tam nasbírat kontakty na uspořádání koncertního turné v příštím roce.

A k tomu potřebují pomoc svých fanoušků. Na crowdfundingovém serveru Hithit shánějí peníze k tomu, aby se mohli na dobrodružnou cestu vydat. „Kapela je pro nás rodina a součást života. Chceme vyrazit do domovské Kalifornie našeho zpěváka Mikea a zachytit jeho kořeny a smíchat je s naší evropskou melodikou a drivem. To vše pak hodláme otisknout na album, které nás, jak věříme, posune zase dál,“ popisuje dudák Vojta Kalina.

I proto hudebníci, jejichž zvuk od ostatních punk rockových souborů odlišují skotské dudy a nakřáplý hlas potetovaného amerického frontmana, nechtějí ponechat nic náhodě. Rozhodli se oslovit renomovaného producenta Ronnie Kinga, který dělal nahrávky, na kterých vyrůstali. V portfoliu má kapely jako Rancid, The Offspring, No Doubt nebo rapery Tupaca či Snoop Dogga. „Ronnie má o produkování zájem a naše hudba se mu líbí. Proto sháníme finance na pokrytí jeho honoráře, ale i cesty a pronájmu kvalitního studia. Doufáme, že nás v tom naši fanoušci nenechají a půjdou do toho s náma,“ doplňuje basák Ondra Balvín.

Cílová částka, na kterou kapela míří, je 500 000 korun. Pro fanoušky, kteří se Pipes and Pints rozhodnou podpořit, si skupina připravila celou řadu odměn. Mezi ty nejzajímavější patří třeba tetování od celé kapely, jejich hudební nástroje, osobní předměty muzikantů, hraní na zahradní party, možnost zazpívat si se skupinou na velkém fesťáku nebo i propocené koncertní trencle a ručník zpěváka.

„Pro dobrodruhy nabízíme absolvovat celou cestu do Kalifornie s kapelou nebo s námi strávit koncertní víkend,“ vyjmenovává Kalina a doplňuje, že lidé budou moci cestu sledovat díky videím a fotografiím na facebooku a prožít tak road trip s muzikanty alespoň virtuálně.

Ještě před odletem do USA čeká na Pipes and Pints podzimní evropské turné po Francii, Španělsku a Německu společně s francouzskou gore’n’roll kapelou Banane Metalik. Po měsíčním hraní, které začíná v říjnu, se muzikanti v listopadu přesunou na česká a slovenská pódia. Během dalšího měsíce navštíví například Prahu, Brno, Ostravu, Bratislavu nebo Košice.

O autorovi

5 komentářů

 1. Malcolm McLaren 21/10/2015 at 13:05

  Kluci neblbnete to ani odemne SEX PISTOLS nechteli,a to bili veči čuraci ako vy- když si chcete plnit sny tak jdete od punku.

 2. McLaren II. 21/10/2015 at 21:34

  Haha, Vy ste teda pankaci! Zalozte si rovnou akciovku s tou Vasi vtipnou kapelou! Casem muzete prodavat akcie! :DD

 3. Dan 21/10/2015 at 21:51

  Nevím, z čeho jsem zklamanej víc. Jestli z toho, že to dělaj nebo z toho, že jim to propagujete. Crowdfunding mi přijde jako dobrej start na skvělý nápady pro lidi, který začínaj a na ten startup nemaj a ne pro zajetou a na naše poměry úspěšnou kapelu. Když chtěj nějakýho highclass producenta, tak ať si na něj našetřej nebo jinak vydělaj. Za gig si určitě neřikaj pětikilo na benál tak ať se složej nebo najdou nějakýho reálnýho producenta. Přijde mi hnusný to takhle tahat z fans, kort když v tom promu vychvalujou jak jsou úspěšný. To by taky za rok mohli přijít, že jejich velkym snem vždycky bylo mít tryskáč, tak proč fanoušci neuspořádat nějaký slože. Amen

 4. Mr. LO FAS 22/10/2015 at 13:43

  Ať oslověj firmuNestlé, jakožto výrobce čokolády Milka, kterou propaguje bubeník :)

 5. Michaela 22/10/2015 at 17:54

  Dane, já zas nevím, jestli jsem víc zklamaná z toho, že je to nejčtenější článek za poslední týden, anebo první článek za poslední dobu, pod který konečně někdo napsal komentář. Každopádně mě hodně pobavila představa, jak třeba Iron Maiden dělají sbírku, aby si mohli pořídit tryskáč:))

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com