Kids and Heroes
Pestrou paletu podob punku přivezou Makabert Fynd, The Nature a Burnchurch
Martin Suicide 29/05/2014 Pozvánky

Koncertů, kde by se setkalo více podob punkových subžánrů, je v posledních dekádách a této zemi jako šafránu, a už jen proto stojí každý takový za zmínku. O to spíše když se na něm setkají kapely navýsost zajímavé. A přesně to nabízí sestava účinkujících ve středu 4. června na strahovské Sedmičce.

Stockholmští Makabert Fynd se na Sedmičku vrací po přibližně roce, aby do nás opět naprali smršť klasického švédského hardcore punku, který jakoby utekl dírou v čase z druhé půle osmdesátých let. Ostatně jeden ze dvou mikrofonů tu třímá nezdolný Poffen z provařených veteránů Totalitär, nejnověji trápící své hlasivky i v Dissekerad a Napalm AD. V sestavě ovšem najdete členy mnohem více záležitostí, ať již to jsou Spotlicks, Knark, Dobermann Cult nebo Kakofoni. Kapela má na svém kontě mimo jiné i split EP s místními d-takt maniaky Fear Of Extinction.

Ze stejného města, ovšem s diametrálně odlišným pojetím punku, přicházejí The Nature. Trio, které v loňském roce vydalo skvělé album, v sobě mísí vlivy klasického švédského punku s nepřehlédnutelným vlivem kapel jako Inch, Hot Snakes či počátků Fugazi. Může to znít absurdně, ale The Nature dokáží navodit pocit, že Ebba Grön vydali sakra dobrou desku na Dischord Records.

Do třetice a opět z odlišného soudku se představí Irové  Burnchurch. Pohrobci Espa Measa servírují posttragedyovský hardcore s temnou atmosférou klasických crust nahrávek, nějakou tou metalovou vyhrávkou, a především dvojicí doplňujících se vokálů.

Rozhodně příjemné a záslužné vybočení ze šedi konfekčních koncertů, kde je všechno stejné!

Vstup: 150,-

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com