Kids and Heroes
Parkfest popáté. Hopes, Kung-Fu Girlz, Násilník a spousta další muziky
Marek Hadrbolec 30/06/2019 Pozvánky

Už popáté se letos v parku u zámečku v Petrovicích u Sedlčan sejde na dvou pódiích kopa hudebních uskupení, aby tam vystoupila na jednodenním festivalu Parkfest. Ten se koná už tradičně druhou srpnovou sobotu, letos tedy 10. srpna. Ani v roce 2019 nechybí v nabitém lineupu dobře známá česká jména nebo hosti zpoza hranic.

Na větším pódiu budou v sobotu večer kralovat Hopes, kteří se konečně vytáhli s datem, kdy vyjde jejich nová deska, a ukázkami nových pecek určitě šetřit nebudou. Těšit se ale můžete i na starší pecky, který tě přinutí do skoku. Tahle hardcore sebranka má na pódiu vždycky přehršel energie a skrze nekompromisní muziku a živou show ji ráda předává dál.

Kromě Hopes dorazí taky pražští Kung-Fu Girlz, kapela s jasným názorem a jasným směrem. Kapela, jejíž set tě okouzlí ještě dřív, než řekneš punkrock. A i toho mají Kung-Fu Holky na rozdávání. S melodiemi, promyšlenými riffy a ostrými emocemi doplňují lineup Brighter Days, z Rakouska pak dojede do parku dvojice rozdílných kapel. Surf rock protkanej melancholií, tuhle na první pohled podivnou kombinaci představí Knifelong, a do ještě větší emocionální hloubky se se svým shoegaze emíčkem ponoří Throwaways. Poslední dvě jména vepsaná do programu na větším pódiu jsou alternativní Cigarette Syndrome a taky v podstatě domácí mladíci Nondescript.

Už takhle rozmanitý složení vystupujících doplňuje ještě menší stage ve sklepě. Tu opanuje hlavně Násilník, rap na jazyku, všude kolem toho ale totální punk a vystoupení, jehož energii si chceš vyzkoušet na vlastní kůži, obzvlášť pozdě v noci v temnym sklepě. V rapový škatulce zůstane i táborský Totally Nothing, sólový projekt zpěváka z hardcorových My Hard Lesson. Kytary rozezní trojice vystupujících: Youthful Indiscretion, Weathered Man a Dominik Sosnovec. Umění z trochu jinýho soudku zařídí poezie v podání Dveře a hudebně-divadelní sestava Zážeh.

Nejrůznější pití a domácí jídlo included, spaní ve stanech, ve sklepě či pod stoly možný. To vše za kilčo u vstupu, tak už listujte v kalendáři druhej srpnovej víkend a kreslete červený křížek.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com