Kids and Heroes
Paranoid – Hardcore Addict
Martin Suicide 28/08/2013 EP, Recenze

Další produkt okouzlení Švédskem místního vydavatelství Phobia records nese jméno Paranoid a na EP jménem Hardcore Addict je zaznamenána šestice písní z produkce tohoto spíše projektu než kapely, ačkoliv to vlastně nechci tvrdit s naprostou jistotou, a Jocke, který za Paranoid stojí, je v tomto ohledu nevyzpytatelný.

To, co Paranoid produkují, je špinavý hardcore punk poháněný d-beat rytmikou s extrémně naechovaným záhrobním zpěvem. Celek odkazuje na nahrávky z půle osmdesátých let, ale svým způsobem také na mnohem novější špinavé produkty, jaké můžete znát třeba z Japonska, ale nejen odtud. Naštěstí to, co nahrávka přináší, není pouze totální noise, je to stále především šlapající hardcore punk, kde muzikanti ještě zvládají vybalancovat poměr mezi extrémně bzučícím zkreslením kytar a čitelností nahrávky. Dík tomu se Hardcore Addict celkem příjemně poslouchá, ačkoliv na můj vkus je toho echa na zpěvu fakt už moc. Naštěstí v mixu je vokální linka stažena poměrně nízko, takže nepůsobí zásadně rušivě, navíc někdo si v tom může libovat, těžko soudit.

Na obalu je ke všemu totálně klasicky vyhlížející kreslená grafika a celé tohle dílko působí tak nějak sympaticky nesoučasně. Závěrem lze snad jen dodat motto, ukradené z raného EP Disorder , jímž lze sumarizovat produkci kapel,  jako jsou právě Paranoid: Distortion Till Deafness.

Info

Label: phobiarecords.net
Rok vydání: 2013

Tracklist
  1. To Whom It May Concern
  2. Never Existing
  3. Af-Raid Of Life
  4. Shitstorm
  5. Illusions
  6. High-Tech Future

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com