Kids and Heroes
P.Paul Fenech – I, Monster
Nekro 02/09/2014 CD, Recenze

Již dobu si lámu hlavu, jak popsat nepopsatelné. Nová sólová deska psychobilly číslo 1 P. Paula Fenecha je přesně takovým případem, nad kterým mi dochází slov. Paul v sobě sice The Meteors rozhodně nezapře, ale přesto se dokáže vyhnout pro něj typickým, již vyběhaným, cestičkám.

Nové album nazvané I, Monster obsahuje celkem 16 songů motajících se v rocknrollových vodách horroru, westernu, surfu, a tím tento seznam zdaleka nekončí. Fenechův osobitý kytarový projev je jednoznačně hlavní dominantou všech písní. I tak nemůžeme upřít zásluhy jeho přátel a kolegů, kteří se zhostili většiny ostatních nástrojů a back vokálů. Proto můžeme v jednotlivých písních slyšet i výkony členů The Meteors, Legendary Raw Deal nebo The Mud Brothers.

Album otevírá instrumentální předehra Mule Boy & his Unformed Face nadhazující hned na úvod onu specifickou psycho atmosféru, které se už po dobu poslechu nezbavíte. Stejně tak ale naznačuje výraznou rozdílnost vlivů na Fenechovu tvorbu, která je na novém albu velmi dobře a lehce znatelná. Pro posluchače je tedy každá píseň naprosto odlišným hudebním zážitkem, čímž zřejmě míří i k širšímu publiku. Očekávejte tedy parádní nálož psychobilly, rocknrollu, blues, surfu, westernu, a k závěru i pár věcí připomínajících spíš staré Misfits. Co se týče bookletu, ten má na svědomí Marina Fenech. Černo-červeně laděný obal vyplněn především informacemi o obsazení v jednotlivých písních a fotkami z nahrávání. Jednoduché a líbivé, ale stejně je to jen detail v porovnání s obsahem desky.

Pokud to shrnu, I, Monster má jednoznačně spousty a spousty plus, která mi dokázala vynahradit i těch pár pro mě ne příliš záživných songů. Především hudba samotná, od skladby až po interpretaci, je to, co bych v tomto případě mohl vychvalovat až do nebes. Obsahem se rozhodně jedná o počin, jaký si zaslouží určitou pozornost. A jeho tvůrce spousty obdivu, že i po tolika letech hraní má ještě stále takovou zásobu zajímavých a neotřelých hudebních nápadů. To je něco skutečně nedocenitelného. Tady se prostě bavíme o muzice s velkým M.

Info

nahráno v MaDDog Studios DE, MaDDog Milano a In Heaven studios

Mix, produkce: P.Paul Fenech

Design: Marina Fenech

Label: Mutant rock records

Rok vydání: 2014

Tracklist

01. Mule boy & his unformed face

02. I am the night rider

03. The Rocking dead (the return)

04. I got fire

05. Wampus cat

06. The Black moon dance

07. l’Odio cavalca de solo

08. Badlands mud (w. The Legendary Raw Deal)

09. The 4th monkey (w. The Mud Brothers)

10. You ain’t stopping me (from going down to hell)

11. Werewolf

12. Monster walking (I, Monster Quartet Overture)

13. Get away from me (I, Monster Quartet pt.2)

14. She’s my monster (I, Monster Quartet pt.3)

15. Am I monster (I, Monster Quartet finale)

16. Liars in wait

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com