Kids and Heroes
Oslavte s Falešným Obviněním deset let na scéně
Redakce 23/10/2013 Pozvánky

Je tomu 10 let, co v Ocelovém městě vznikla jedna z nejvýraznějších kapel na Kladně – Falešný Obvinění. Ta v rámci oslav výročí vyrazila na CHEVY TOUR 2013, které vyvrcholí 16. listopadu, kdy se v kladenském music klubu Barn uskuteční oslava deseti let kapely.

Koncert bude výjimečný tím, že se po dlouhé době sejdou všechny sestavy Falešnýho Obvinění na jednom pódiu. Zazní nikdy nevydané skladby a jeden song z připravované desky, kterou kapela plánuje na rok 2014. Falešný obvinění vystoupí na Kladně po třičtvrtě roce, tak je přijďte podpořit. Jako hosté večera vystoupí bývalý členové: Venca Landys, Jetty, Kuba Král, Petr Lepič, Aleš Povondra a další…

Falešný ObviněníKapela oficiálně vznikla 17. listopadu 2003 jako čtyřčlenná punková skupina bez jakýchkoliv ambicí hrát na veřejnosti. Z tehdejší sestavy už zbyl pouze bubeník, dříve baskytarista Jarda, který po celou dobu existence kapely tvoří hudbu a napsal převážnou část textů. Falešný obvinění odehrálo od roku 2005 něco přes 300 koncertů po Československu, zahrálo si na festivalech Basinfire fest, Punk Island (Sk), Punkáči dětom (Sk), Fest Pod Parou, Rock na Valníku, Brněnci a dalších menších festivalech. Kapela natočila dvě dema, Ocelové město (2006) a Zrozen v bolesti (2008), a poslední album Memory vydala u Cecek records v roce 2012. V roce 2012 se stala 52. nejposlouchanější kapelou na největším československém hudebním portálu Bandzone, kde je více než 30 tisíc kapel. Začátkem roku 2013 se Falešný Obvinění umístili na 4. místě v hitparádě „Česká desítka“ na rádiu RockZone se skladbou Manéž a byli pozváni do pořadu Fajn rock music, které se vysílalo na více než 20 rádiích po ČR.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com