Kids and Heroes
One Man Army – She’s An Alarm
Danny 30/08/2012 EP, Recenze

Když mě vloni zastihla zpráva, že se One Man Army dávají znovu dohromady, jásal jsem jak malej fakan a hned jsem se letěl radostí zpít. Tahle trojice ze San Franciska totiž před dvanácti lety natočila jednu z mých nejoblíbenějších desek vůbec – Last Word Spoken. Parta kolem Jacka Dalrympla prohlásila, že v roce 2012 vydá pár nových songů, a jak slíbila, tak také udělala. Na krásném zeleném sedmipalci vypustila do světa čtyři nové songy pod názvem She’s An Alarm.

První drážkou vinylu je extrémně hitová píseň I.T.I.A.L.S., kterou kapela odtajnila už v červenci. One Man Army pokračují tam, kde sedm let dozadu tak náhle přestali. Lehko rozpoznatelný vokál a Heikovy basové linky jsou donucovacím prostředkem, který má kapela už ozkoušený a díky kterému jim okamžitě budete zobat z ruky. Druhým songem na A straně je pak svižná pecka Plastique, která ale bohužel zůstává ve stínu prvního kousku i přes svou nespornou kvalitu.

B strana pak ukazuje kapelu z trošku jiného pohledu. Zní totiž jak The Strokes v době Is This It, což ale v žádném případě není výtka! Prvním songem je Any Minute, zboostrovaným zpěvem nasáklá kytarovka. Druhým songem je pak dle mého názoru nejlepší píseň z desky. I Got Hung Up překvapuje aranží, jemňoučkým kytarovým sólem, nečekanými pasážemi. Přesto že není ani trochu přímočará, jedná se o klenot celého sedmipalce.  Ono vůbec je zábavné, že žádný song není dle šablonky sloka – refrén – sloka – refrén – refrén a to dělá desku prakticky neoposlouchatelnou.

One Man Army a jejich She’s An Alarm mi udělali na sklonku léta neuvěřitelnou radost. Brácha mi včera u piva říkal, že jsem občas z nějaký kapely přehnaně nadšený. No tentokrát to rozhodně není přehnané, ale oprávněné. Kdo zná One Man Army, bude tyhle čtyři songy sjíždět do zemdlení. Kdo na ně teď narazí poprvé, tak ten taky.

Tracklist

01. I.T.I.A.L.S.
02. Plastique
03. Any Minute
04. I Got Hung Up

 

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com