Kids and Heroes
Odstartujte únor na mini turné Povodí Ohře, The Wilderness a JackPrescott
Tony Youngfield 10/01/2018 Pozvánky

Letošní koncertní nabídka se zatím zdá být více než pestrou, leden nastavil laťku vysoko a v únoru tomu nebude jinak. Krom zahraničních jmen velkých a menších si užijeme i šílené mini tour tří kapel se třemi zastávkami a jedním zvláštním hostem, a to hned v prvních třech dnech měsíce. Tři divoké party se postupně proženou Plzní (Divadlo Pod Lampou), Táborem (Orion Music Club) a Prahou (Eternia Smíchov).

Slovenské The Wilderness z Trnavy netřeba příliš představovat, za řadu let působení na scéně se stihli výrazně zapsat do povědomí v rodné zemi i u nás a rozvířit stojaté vody svým přímočarým, nasraným, ale i zamyšleným a propracovaně jednoduchým hardcore punkem, nebo nihil punkem, chcete-li.

Povodí Ohře je projektem, objevivším se na koncertní premiéře teprve na podzim roku 2016, od té doby na sebe ale stačila all-star sestava, v níž se objevili členové dnes už kultovních Esgmeq, Climatizado nebo esazlesa, strhnout jako rozvodněná řeka pozornost a získat si věrné fanoušky. Na podobné úkazy nestačí žánrové škatulky, a to je jedině dobře.

Plzeňské uskupení JackPrescott pod tímto názvem působí krátkou dobu a chystá se nás uhranout špinavým zfuzzovaným garage punkem. Mimochodem, víte, jaká filmová postava se jmenovala Jack Prescott?

V pražské Eternii se ke třem výbušným a nevypočitatelným stálicím turné přidají Snyder, drzí plzeňští ztroskotanci z povolání, s hudebními kořeny v Seattlu, drtící jako jedni z mála, nebo možná jediní široko daleko, procítěný, uvěřitelný a zoufalý grunge.

O autorovi

V K&H od června 2013. Od klasiky, jazzu, rock'n'rollu, country, rhythm'n'blues, swingu nebo rockabilly, přes ska, reggae, rocksteady, 2 tone, northern soul, punk, oi!, hardcore až po psychobilly, goth, surf, garáž, psychedelii nebo folk a celtic. 55% rock'n'roller, 69% skinhead, 77% punk rocker, 161% tolerant human being and hooligan gentleman. Bohemians 1905, St. Pauli. Music, writing, movies, friends and booze... Gimme more!!!

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com